Dávná křivda ze záchranářských bojů v sezoně 2005/2006, jejímž účastníkem byl i tehdejší plzeňský trenér František Straka ještě v srdci mnoha fanoušků jihlavského fotbalu přetrvává.

Loňské domácí ponížení Vysočiny od Karviné a nečekaný pád do druhé ligy je stále ještě hodně čerstvé. V sobotu 26. května Vysočina doma podlehla Karviné 0:2 a po šesti letech se nad ní uzavřely prvoligové vody.

O rok a dva dny později tedy přichází šance na dokonalý revanš. „Myslím, že Jihlava má šanci v baráži uspět,“ bude držet na dálku palce útočník pražské Slavie a bývalý hráč Vysočiny Stanislav Tecl.

„Ale bude to mít hodně těžké, Karviná odehrála poslední zápasy velmi dobře,“ přidává se jeho spoluhráč z mistrovského týmu i Jihlavy Lukáš Masopust.

Oba ofenzivní hráči na dálku výkony svého bývalého chlebodárce pozorně sledují. „Doufám, že se na klucích moc nepodepíše poslední ligový debakl, ale že je to spíš nakopne k lepšímu výkonu,“ přemítá Tecl, který se v neděli objevil po dlouhé době znovu na prvoligovém trávníku a užil si přímo mistrovské oslavy. Ve své kariéře už čtvrté.

To Lukáš Masopust zažil podobnou slávu poprvé. „Bylo to nádherné,“ culil se odchovanec Sokola Božejov, který zatím nemá plány na nejbližší dny: „Něco potřebuji zařídit, ale kdyby to vyšlo, rád se v neděli na odvetu přijedu podívat,“ přiznal Masopust.

Naopak Tecl bude fandit Vysočině pouze na dálku. „Já už v sobotu odlétám na dovolenou,“ prozradil sešívaný útočník.