Úvod zápasu ovšem Jihlavě vůbec nevyšel. Od úvodního hvizdu uplynulo sotva pár desítek vteřin, Goljan se na levém křídle uvolnil a následným centrem našel Kozáka. Jeho zakončení hlavou naštěstí letělo těsně nad branku hostů.

O pár minut později už ale udeřilo. Souček vyslal pasem do běhu Kozáka, jehož dokázal zbrzdit Vlček. Útočník Sparty ale balon posunul na nohu volného Juliše, který zakončil přesně k pravé tyči – 1:0.

Ve zbytku úvodního dějství se na hřišti odehrávala vyrovnaná partie, v níž byla k vidění už jen jediná vážnější příležitost. Hlavičkující Vlček byl ovšem v ofsajdu.

Jestliže fotbalisté Nového Města (v modrém) musí řešit vážné záchranářské starosti, juniorka Jihlavy (ve žlutých dresech) se v nich doslova topí.
Třetí liga je právě v polovině jarní části. Jak si počíná trio klubů z Vysočiny?

Krátce po hodině hry se hráči FC Vysočina dočkali vyrovnání. Po ruce jednoho z hráčů Sparty byl nařízený pokutový kop, který Selnar bez problémů proměnil – 1:1.

Hosté pak mohli zápas dokonce otočit ve svůj prospěch. Hlavička Krčíka ovšem mířila do břevna svatyně domácích.

Největší událostí středečního kola druhé ligy je ovšem jistota návratu Zbrojovky Brno mezi elitu. Rozhodla o tom remíza druhé Vlašimi ve Vyškově, díky ní už Brňany v tabulce nemohl nikdo předstihnout.

AC SPARTA PRAHA B - FC VYSOČINA JIHLAVA 1:1
Góly: 8. Juliš – 62. Selnar (PK). Rozhodčí: Švagr – Vyhnanovský, Matoušek. ŽK: 41. Křišťál, 89. Krčík. Poločas: 1:0.
AC Sparta Praha B: Tůma – Suchomel, Piško, Červak (84. Vydra), Polidar – Ryneš, Jonáš, Souček (68. Pudhorocký), Goljan (59. Dudl) – Juliš (68. Turyna), Kozák (59. Holoubek).
FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Křišťál, Vlček, Krčík, Svoboda – Křivánek (90. Shudeiwa), Selnar (76. Vedral), Lacko, Tureček (90. Musil), Peřina (67. Fila) – Zoubele (76. Tall).