Poprvé si přetáhl přes hlavu staronový dres ve středu v přípravném utkání proti Velkému Meziříčí. A obnovenou premiéru si vyšperkoval i zlikvidovaným pokutovým kopem!

Po dvou letech znovu v dresu Vysočiny. Jak jste si zápas užil?

Užil jsem si ho moc. Pro mě je to návrat do známého prostředí, takže nebyl žádný problém. Naopak, byla to výhoda.

Jak probíhala jednání o vašem příchodu?

První kontakt proběhl už na začátku přípravy. Poslední asi týden pak byla jednání hodně intenzivní.

Sám jste říkal, že se vracíte do známého prostředí. Vy jste zde ale tolik příležitostí v minulosti nedostal. V Mladé Boleslavi jste sice odchytal devatenáct prvoligových duelů, ale na pořádnou šanci jste také spíše čekal. Je pro vás současné angažmá v Jihlavě příležitostí pro pořádné nakopnutí kariéry?

Pro mě bylo ohromně důležité, že mě chtěl trenér (Martin Svědík). V Boleslavi jsem necítil, že bych tam měl nějakou silnou pozici. Přitom pro gólmana je ohromně důležité, aby stál v bráně. Ať je to první, nebo druhá liga, na tom mi momentálně tolik nezáleží. Chci stabilně chytat a pokusit se s týmem o to, aby se do Jihlavy opět vrátila první liga.

Nelekaly vás při jednáních s Jihlavou vzpomínky na minulost, kdy jste tady prakticky nedostal šanci?

Podívejte, u mladých gólmanů je to složité. Já to tak vůbec neberu, že jsem v Jihlavě nedostal šanci. Každý brankář si tím musí projít a je ohromně důležité, aby ho například podrželi při nějaké chybě. To si myslím, že v Čechách se moc neděje, a je to škoda, protože máme hodně talentů.

Cítil jste tenkrát nějakou křivdu v tomto ohledu?

Vůbec ne! Když jsem tady působil, tak tady byl Jarda Blažek, potom vynikající Honza Hanuš… O nějaké křivdě nemůže být ani řeč.

Pokud si však dobře pamatuji, váš odchod z Jihlavy nebyl tenkrát moc idylický, že?

Asi to nebylo v nejlepším… (přemýšlí) Měl jsem tenkrát na stole nabídku na prodloužení smlouvy v Jihlavě. Přišla ale i nabídka z Mladé Boleslavi a já se rozhodl ji využít. A vůbec toho nelituji.

A znovu jste se tam krátce sešel i s Jaroslavem Blažkem, byť tentokrát v roli podřízeného.

Opravdu krátce. (směje se) Jardu po pár týdnech zimní přípravy odvolali, protože tam došlo k rošádě trenérů.

V Mladé Boleslavi vás vedl i trenér Svědík. Jak důležitou roli sehrál v rozhodování, zda přijmout nabídku Vysočiny?

Obrovskou! Spekulovalo se i o jiných klubech, kam bych mohl jít. Ale jeho osoba byla pro mě zárukou, že tady budou kvalitní tréninky, příprava na zápasy i důvěra v hráče. To všechno je u trenéra Svědíka na velmi vysoké úrovni, což byl asi nejdůležitější faktor mého rozhodování.

Je již vaše angažmá v Jihlavě dohodnuté? A jaká je jeho forma?

Teď se mezi sebou domlouvají kluby, takže to jde trošku mimo mě. Ale nemám informaci, že je to stoprocentně dohodnuté. Mělo by se jednat o hostování, případně s nějakou opcí.

V jakém rozpoložení jste našel spoluhráče v kabině? Přece jenom je stále ještě krátce po sestupu z nejvyšší soutěže, některé opory odešly. Jaké ambice může Vysočina v sezoně mít?

Myslím si, že má na to, ihned bojovat o postup zpátky. Sice někteří důležití hráči, Ikaunieks, Buchta, odešli, ale zůstali tady další kvalitní fotbalisté. Navíc je tady spousta ambiciózních mladý kluků, kteří se poperou o svoji šanci prosadit se v profesionálním fotbale. Když budeme všichni nechávat na hřišti maximum, je to určitě reálné.

Luděk Vejmolanar. 3. 11. 1994
předchozí kluby: Slavkov u Brna, Drnovice, Slovácko, Jihlava, Kolín, Mladá Boleslav
úspěchy: 21 startů v mládežnických reprezentacích, z toho 3x za U21, účast na EURO U21 2017
bilance 1. liga: 19 zápasů, 3 vychytané nuly, série 182 minut bez inkasované branky
v Jihlavě: 34 zápasy za juniorku
zajímavost: proti Jihlavě odchytal jedno prvoligové utkání, 7. 5. 2017 přispěl k výhře Mladé Boleslavi 3:1