Změna scénáře, daná rychlým vyloučením hostujícího Peterky, odhalila slabinu současné Jihlavy. Mladý tým se proti úporně bránícímu soupeři zatím prosadit neumí. „Nebyli jsme dostatečně přesní. Chyběl nám kvalitnější první dotek, důraz v zakončení, častější centr a větší tlak v šestnáctce,“ vyjmenoval kouč nedostatky.

Na druhou stranu domácím nelze upřít snahu. Ta byla očividná. „Hráči se vydali na maximum. Viděl jsem osmnáct hráčů, kteří jdou za vítězstvím,“ ujistil Kameník.

Tlak FC Vysočina vyústil v několik šancí, ale většinou končil na hranici šestnáctky. Hlavně ve druhém poločase už byli domácí téměř bezzubí.

Tutovku měl jen v 81. minutě střídající Radek Křivánek. Ocitl se sám na hranici šestnáctky, jenže napálil míč vysoko nad břevno Radovy branky. „Střela mi nesedla. Uspěchal jsem to. Míč jsem trefil bodlem,“ litoval po zápase.

Spílat jihlavským fotbalistům za promarněnou šanci na vítězství nad silným sokem by ale bylo přehnané a hlavně nefér. Minimálně v kontextu výsledků v úvodu sezony. „Ano, mohli jsme mít devět bodů, ale úvod soutěže je podařený. Chtěli bychom v nastaveném trendu dál pokračovat, ale čeká dalších sedmadvacet kol, které budou hodně náročná,“ uvedl trenér Kameník.

V tom příští se jeho svěřenci představí na hřišti brněnské Zbrojovky. Ještě předtím ale fotbalisty FC Vysočina čeká středeční pohárový duel na hřišti divizní Polné. „Těšíme se. Domácí budou nabuzení. Bude to těžké utkání,“ předpověděl Křivánek.