Zatímco v tréninkovém centru Sparta na Strahově mohli po zápasech být jihlavští hráči se svým výkonem poměrně spokojeni, v duelech s Bohemians 1905 neuspokojili ani tím. „Na Spartě jsme hráli lépe,“ netajil po duelech trenér Vysočiny Radim Kučera na klubovém webu. „Bohemka proti nám nasadila dvě velmi kompaktní a vyrovnané jedenáctky, na jejích hráčích byla znát kvalita a vyhranost,“ ocenil soupeře jihlavský stratég.

Sedmnáct inkasovaných branek ve čtyřech duelech není dobrou vizitkou aspiranta postupu do nejvyšší soutěže. „V defenzivě jsme dělali chyby, soupeř je trestal,“ lapidárně komentoval výsledky Kučera.

Oba soupeři nastavili Jihlavanům nemilosrdný kontakt s realitou. „Musím říci, že některými výkony jsem zklamaný. Mysleli jsme si, že disponujeme kvalitním a dostatečně širokým kádrem, ovšem tyto duely ukázaly, že kádry prvoligovým mužstev jsou jinde. My jsme schopni dát dohromady možná jednu kvalitní jedenáctku, prvoligový soupeř však dvě,“ nezastíral kouč.

Každopádně kvalita protivníků se může v budoucnosti kladně projevit v soutěžních zápasech. „Takové soupeře jsme volili cíleně s ohledem na obnovený vstup do jara. Na úvod nás čeká srovnatelně těžký soupeř Dukla, která je loňským účastníkem nejvyšší soutěže a má ambice na postup. V tomto týdnu jsme dostali za uši a já doufám, že na Julisce budeme díky tomu ostražitější,“ vysvětlil Kučera.

Vysočina vyrazí do Prahy i v následujících dvou týdnech. V úterý od šestnácti hodin podstoupí generálku na obnovený druholigový start proti mistrovské Slavii. O šest dní později na Julisce proti domácí Dukle už bude bojovat o další druholigové body.

Tento duel byl kvůli televiznímu požadavku přesunut na pondělí pětadvacátého května na osmnáctou hodinu.

BOHEMIANS - JIHLAVA 4:1
Góly: 25. Pulkrab, 27. Vacek, 47. Květ, 75. Levin (PK) – 34. Novotný. Poločas: 2:1.
Jihlava: Vejmola – Křišťál, Tlustý (55. Serafimov), Šimko, Novotný – Ritter, Lacko – Mikuš (55. Křivánek), Smejkal, Zoubele – Koubek.

BOHEMIANS - JIHLAVA 3:0
Branky: 40. Osmančík, 43. Nečas, 67. Podaný (PK). Poločas: 1:0.
Jihlava: Veselý – Svoboda, Diouf, Pojezný, Javůrek – Vaculík (55. Šteffl), Shudeiwa – Arroyo, Beltran, Chok (60. Serafimov) – Klobása (55. Křivánek).