Po letním a částečně i podzimním exodu klíčových hráčů FC Vysočina opouští celek také jeho trenér. Martin Svědík neodolal prvoligovému vábení a po dohodě klubů se přesune z Jihlavy do Uherského Hradiště, kde povede tým 1. FC Slovácko.

Slovácko usilovalo o příchod trenéra Svědíka delší dobu, po dlouhých jednáních nakonec vedení FC Vysočina s jeho odchodem k desátému listopadu svolilo.

V pátek se tak kouč rozloučí se svým týmem v domácím utkání proti Ústí nad Labem. „V Jihlavě jsem byl spokojený. Vážím si spolupráce s vedením, která byla i v těžších ekonomických časech na perfektní úrovni,“ uvedl trenér po definitivní uzavření jeho odchodu. „Pro každého trenéra by mělo být cílem vést tým v nejvyšší soutěži, a já to mám nastavené stejně. Zájem prvoligového Slovácka vnímám jako ocenění mé trenérské práce.“

Svědíka lákala do svých služeb už v létě po sestupu Jihlavy pražská Dukla, tehdy ještě vedení Vysočiny trvalo na dodržení trenérova platného kontraktu. Nyní však dalšímu ataku z nejvyšší soutěže neodolalo. „Součástí dohody klubů je odstupné odpovídající kvalitě našeho trenéra,“ naznačil výhodnost nabídky pro finančně skromný klub tiskový mluvčí Vysočiny Miroslav Fuks.

Odchod trenéra posvětil šéf klubu Jan Staněk: „Trenér Svědík vybral odvedl v Jihlavě během necelého roku velký kus kvalitní práce. To se netýká jen sportovních výsledků, ale celkového nastavení práce prvního mužstva, což byl také jeden z jeho úkolů. Jeho odchod mě mrzí i lidsky, protože náš vztah přesahuje pracovní rámec. Ale v pracovním životě je to všude stejné. Pokud máte za sebou výsledky, pak Vaše práce bude oceněna. Nabídka, kterou Martin dostal od Slovácka, je po všech směrech nadstandardní. Stejně jako odstupné, které jsme vybojovali pro klub.“

Po utkání s Ústím nad Labem následuje reprezentační přestávka a po ní poslední kolo letošní roku, které odehraje Jihlava v Pardubicích. Tam povede tým dosavadní asistent Michal Šmarda. „Nový kouč bude oznámen nejspíše v průběhu prosince,“ dodal Staněk.