Favorit utkání je při pohledu na tabulky poměrně jasný, přesto se dají najít i tři důvody, proč by se mohli domů vracet svěřenci Aleše Křečka s veselou.

SÉRIE BEZ PORÁŽKY. Možná paradox, ale loňský nováček už sedm zápasů neprohrál. Zároveň ale hned pětkrát „jen“ remizoval. Například v posledním utkání ve Varnsdorfu zachránil bod brněnskému týmu exjihlavský brankář Vlastimil Veselý, který zlikvidoval penaltu. Každá série jednou skončí. Jihlava by si určitě hodně přála, aby se šňůry pondělních protivníků přetrhly právě ve vzájemném utkání. Líšeň přece nemůže mít tolik štěstí nekonečně dlouho.

HISTORIE. Vzájemná zápasová ligová bilance Líšně a Jihlavy je chudá. Čítá pouhé tři zápasy. A Vysočina s SK ještě neprohrála. V loňské sezoně doma vyhrála 3:2 a venku hrála nerozhodně 1:1, stejný výsledek se zrodil i na podzim v Jihlavě. Dodržení této tradice by se po minulém debaklu v Hradci Králové mladému týmu moc a moc hodilo. „Musíme prostě porážku o čtyři branky hodit za hlavu,“ měl jasno hned po utkání v televizním rozhovoru Křeček.

ABSENCE. Zatímco Jihlavané nehlásí aktuálně žádné ztráty, domácím budou určitě chybět Ondřej Ševčík a Marek Matocha, kteří dostali stopku za čtyři žluté karty. Ale pozor. Líšeň přesto vytáhne proti Vysočině jedno aktuální trumfové eso. Záložník Jaroslav Málek byl totiž vyhlášen nejlepším hráčem měsíce března FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Nejen jeho umění budou moci sledovat televizní diváci v pondělí od 14.30 hodin na stanici ČT sport.