Když dvacet minut před koncem jihlavský záložník Tomáš Smejkal zakroutil ve velkém vápně svoji technickou střelu k protější tyči vyšehradské branky, spadl celé Vysočině kámen ze srdce. Hosté touto střelou alespoň vyrovnali a odvrátili tak zbytečnou porážku v utkání, které prostě měli vyhrát.

Od úvodních minut duelu totiž směrovali jeden útok na svatyni Slavoje za druhým, vypracovali si i dvě zajímavé příležitosti uvnitř území soupeře, ke gólu však převaha nevedla.

Postupem času se domácí oklepali, hru opticky vyrovnali, ale tempo spíše upadlo a do prvního poločasu se toho už mnoho zajímavého neudálo. „Po slušném začátku jsme se přizpůsobili hře domácích,“ nechápal trenér Vysočiny Radim Kučera. „Naše zápasy venku mají podobný scénář, ať už to bylo ve Varnsdorfu, na Žižkově, nebo teď s Vyšehradem.“

Naopak hned po změně stran se začaly dít věci. Nejprve domácí odkop nazdařbůh na polovinu Jihlavy Svoboda nešťastně zády poslal do laciného autu pro Vyšehrad. Z něho se míč dostal do vápna a po ochotném pádu domácího forvarda se kopala hodně přísná penalta.

Zkušený domácí stoper Nitrianský je bezpečně proměnil a na hřišti začalo pro hosty peklo. Na jejich kopačky se vloudila nervozita, z pochopitelného rozladění z verdiktu sudího navíc zmizelo i soustředění na hru.

Převahu si sice Vysočina vytvořila, ale velkou měrou jí k tomu pomohli domácí, kteří se zaměřili na bránění svého nečekaně nabytého náskoku.

Ještě před gólem Smejkala mohl rozvlnit síť i Zoubele, který však ze čtyř kroků překopl domácí branku, po vyrovnání nedokázali rozhodnout Klobása ani Fortelný.

Po vyloučení Javůrka museli i hosté myslet více na obranu, přesto mohly v nastavení oba týmy rozhodnout ve svůj prospěch. Znovu se to nepodařilo Fortelnému, v posledních vteřinách duelu pak Vejvarovo sólo zlikvidoval skvělý Vejmola, čímž podtrhl konečnou remízu. „Některé výroky sudích byly prapodivné, ale ať se na to podívá každý sám a udělá si obrázek,“ komentoval průběh druhé půle Kučera. „Nic to ale nemění na tom, že zápas a jeho výsledek byl hlavně o nás. A my jsme zápas nezvládli.

VYŠEHRAD - JIHLAVA 1:1

Góly: 47. Nitrianský (PK) – 70. Smejkal. Rozhodčí: Hocek – Myška, Šimáček. ŽK: Nitrianský, Šandera – Vejmola, Zoubele, Javůrek, Smejkal. ČK: 81. Javůrek. Diváci: 412. Poločas: 0:0.

Vyšehrad: Otáhal – Jablonský, Švejdík, Nitrianský, Šandera – Kozel – Verner, Drobílek – Laňka (90. Mareš), Veselý (85. Vejvar), Mashike Sukisa.

Jihlava: Vejmola – Svoboda, Tlustý, Tijani, Javůrek – Vaculík, Fortelný - Smejkal, Zoubele (77. Koubek), Rezek (68. Mikuš) – Jawo (57. Klobása).