Předchozí
1 z 7
Další

Především bránění rohových kopů se zdá být stále neřešitelným problémem. Podívejte se, jak FC Vysočina inkasoval góly v letošních zápasech.

1. kolo: VARNSDORF 2:1

(celkem: 1 inkasovaná branka / 1 ze standardní situace)

Utkání Varnsdorfu s Vysočinou Jihlava.Utkání Varnsdorfu s Vysočinou Jihlava.Zdroj: Deník/Jaroslav Zeman

Jihlavané vedli 2:0 a mohli utkání dotáhnout do pohodlného konce. Nestalo se tak. V 90. minutě inkasovali poté, co nepokryli uvnitř vlastního vápna Bláhu. Naštěstí pro Vysočinu na vyrovnání už neměli Severočeši tolik času. „Ze zbytečné standardky jsme inkasovali po naší chybě v postavení zbytečný gól,“ kroutil hlavou jihlavský kouč Jan Kameník.

2. kolo: ÚSTÍ NAD LABEM 2:1

(celkem: 2 inkasované branky / 2 ze standardní situace)

Fotbalové utkání mezi Armou Ústí a JihlavouFotbalové utkání mezi Armou Ústí a JihlavouZdroj: Deník/Karel Pech

Ani na stadionu Army nedostali jihlavští fotbalisté branku ze hry. V nastaveném čase snížil za domácí z přímého kopu Miskovič. „Závěr jsme zbytečně zdramatizovali. Soupeř se dokázal prosadit po standardní situaci,“ glosoval finiš zápasu Kameník.

Ve třetím kole hrála Vysočina s pražskou Duklou bez branek.

4. kolo: BRNO 0:4

(celkem: 6 inkasovaných branek / 4 ze standardní situace)

Utkání FC Vysočina se Zbrojovkou Brno.Utkání FC Vysočina se Zbrojovkou Brno.Zdroj: Deník/ Redakce

Střelecký koncert zkušeného útočníka Zbrojovky Řezníčka. A také on trestal liknavou obrahu Jihlavy z rohových kopů. První a třetí branku zaznamenal po této situaci a centrech Ševčíka. „Řezníček je ohromně zkušený hráč. Je silný na balonu i zády k brance. Bylo těžké ho bránit,“ uvedl stoper Vysočiny Tomáš Vlček. „Inkasovali jsme branky z řad laciných ze standardních situací,“ znovu musel konstatovat trenér Kameník.

5. kolo: VLAŠIM 0:1

(celkem: 7 inkasovaných branek / 5 ze standardní situace)

Fotbalové utkání mezi FC Vysočina Jihlava a FC Vlašim.Fotbalové utkání mezi FC Vysočina Jihlava a FC Vlašim.Zdroj: Deník/Jaroslav Loskot

První domácí porážku v sezoně zapříčinila zbytečná chyba v rozehrávce a faul Vlčka v pokutovém území. Z penalty rozhodl Blecha. „V posledních zápasech jsme dělali chyby a nabízeli soupeři góly,“ kroutil hlavou jihlavský stratég.

V následujícím utkání v Chrudimi se Vysočina chyb v defenzivě vyvarovala a neinkasovala.

7. kolo: OPAVA 0:2

(celkem: 9 inkasovaných branek / 6 ze standardní situace)

Utkání 7. kola F:NL mezi Vysočinou Jihlava a SFC Opava.Utkání 7. kola F:NL mezi Vysočinou Jihlava a SFC Opava.Zdroj: Deník/Karel Líbal

Pojišťovací druhou branku zaznamenali Slezané po nedůrazně odvráceném centru z rohového kopu, který zpoza vápna napálil z voleje do sítě Celba.

8. kolo: TŘINEC 1:1

(celkem: 10 inkasovaných branek / 7 ze standardní situace)

Fotbalové utkání mezi FC Vysočina Jihlava a FK Třinec.Fotbalové utkání mezi FC Vysočina Jihlava a FK Třinec.Zdroj: Deník/Jaroslav Loskot

Vysočina vedla 1:0, náskok však neudržela. Po rohovém kopu z levé strany doputoval míč na hranici malého vápna, kde ho neobsazený stoper Ba pohodlně uklidil do sítě. „My jsme do té doby bránili velmi dobře. Při této akci to byla spíš otázka náhody, kdy jsme nedokázali odvrátit míč na první tyči,“ popsal situaci Kameník.

Ten podobná selhání s hráči opakovaně řeší. „Hráčům to vysvětlujeme, ani s gólmanem nemají problém v komunikaci. Většinou se jedná o selhání jednotlivců. Nám nezbývá, než tyto situace dál trénovat a věřit, že se takových chyb dokážeme do budoucna vyvarovat,“ neklesá na mysli jihlavský kouč.