Nepoučitelní. Další tragický vstup do utkání, velké množství nevyužitých brankových příležitostí, opět bez výhry. Ani ve dvacátém třetím kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nepřekročili jihlavští fotbalisté svůj jarní stín a prohráli v Brně s domácí Zbrojovkou 2:5 (1:2).

Znovu po čtyřech dnech předvedla Vysočina katastrofální začátek zápasu. Už ve druhé minutě pláchl Lackovi Přichystal, Vejmola ještě jeho tutovku zlikvidoval. O dvě minuty později ale Vaculík fauloval Pachlopníka ve vápně a z nařízené penalty Fousek otevřel skóre. Než stačila doznít radost v brněnských ochozech, Přichystal utekl pro změnu Křišťálovi a povedeným lobem překonal Vejmolu - 2:0.

Teprve po těchto fackách si Jihlavané uvědomili, že se již hraje, a začali také útočit. Jenže - další slabinou současné Vysočiny je koncovka. Tak ani nepřekvapí, že Fortelný ze šesti metrů pálil nad, následně se ve třech(!) šancích uvnitř vápna neprosadil Arroyo. Těsně před přestávkou nedokázal skórovat ani Vaculík z penalty a Mikuš z následné dorážky…

Až v nastaveném čase dlouhatánské autové vhazování Křišťála propadlo k nabíhajícímu Zoubelemu, který ze šesti metrů konečně propálil Flodera - 2:1.

Ani začátek druhé půle Jihlavě nevyšel. Nejprve Zoubeleho šanci zlikvidoval na brankové čáře Čermák, z protiútoku se pak prosadil Krška. Zbrojovka opět vedla o dvě branky a pro Vysočinu zápas v podstatě skončil.

Její hra se definitivně rozpadla a domácí si v exhibičním tempu dokráčeli k vysokému vítězství. Nic na tom nezměnila ani závěrečná trefa Koubka.

BRNO - JIHLAVA 5:2
Góly: 5. Fousek (PK), 6. a 69. Přichystal, 47. Krška, 63. Vintr - 45.+2 Zoubele, 79. Koubek. Rozhodčí: Petřík – Novák, Váňa. ŽK: Pachlopník, Hladík, Vintr, Sedlák, Štěpanovský - Fortelný, Smejkal. Poločas: 2:1.
Brno: Floder – Štepanovský, Dreksa, Čermák, Bariš – Hladík (46. Krška), Sedlák, Pachlopník (36. Eismann), Šumbera (46. Jurásek) – Fousek (70. Jurásek), Přichystal (76. Mach).
Jihlava: Vejmola - Křišťál, Lacko, Pojezný (74. Diouf), Novotný – Vaculík (62. Shudeiwa), Fortelný – Mikuš (73. Svoboda), Zoubele (62. Koubek), Rezek (57. Smejkal) – Arroyo.