Gólman Luděk Vejmola odchytal za Vysočinu šestačtyřicet druholigových utkání plus dva barážová duely. Před touto sezonou vyslyšel vábení FK Haugesund z nejvyšší norské ligy Tippeligaen.

Klub však neuplatnil na šestadvacetiletého brankáře opci. „Víme, že v něm znovu získáváme kvalitního brankáře, který by nám na jaře měl pomoci nejen na hřišti, ale i v kabině,“ uvedl na klubovém webu Vysočiny sportovní ředitel Lukáš Vaculík.

Mráz a sníh, s tím mají jihlavští fotbalisté dostatek zkušeností. Během letošní zimy ale před nimi bude zřejmě stát i řada jiných netradičních výzev.
Komplikace v přípravě. Vysočina musela odložit testy, v ohrožení i zápasy

Ten zároveň informoval i o dvou dalších příchodech do kádru. „Ve formě hostování náš tým doplní dva dvacetiletí perspektivní hráči, kteří náleží do širšího kádru mládežnické reprezentace,“ prozradil Vaculík.

Ze Sparty přijde Vojtěch Patrák, který na podzim nastupoval za juniorku v ČFL a sbíral zkušenosti i v prvoligovém týmu. „Vojtěch je schopen nastupovat na všech ofenzivních pozicích,“ ví Vaculík.

Tomáš Smejkal (vlevo) byl na podzim se čtyřmi brankami a deseti asistencemi lídrem FC Vysočina Jihlava. V novém roce už bude oblékat dres FK Jablonec.
Podzimní tahoun odchází. Jihlavský záložník Smejkal přestoupil do Jablonce

Na prvním tréninku se představí také Jakub Selnar z Viktorie Plzeň. „Jakub je využitelný hlavně na křídelních pozicích. V uplynulém ročníku načerpal zkušenosti s druhou ligou v dresu Sokolova a Pardubic, podzim strávil v plzeňském béčku. V jeho případě by se mělo jednat o hostování s možnou opcí na přestup,“ doplnil Vaculík.

Pokud se jedná o odchody, kromě již dříve oznámeného přestupu Tomáš Smejkala do Jablonce by neměl kabinu opustit nikdo další. „Pouze hledáme pravidelné vytížení pro našeho gólmana Michala Lancmana. Věříme, že jej na jaře nalezne v třetiligové Vrchovině. Předběžně jsme na tom domluveni,“ uzavřel Lukáš Vaculík.