Od úvodních minut se hrálo pod domácí taktovkou. Hanáci si také rychle vypracovali i první brankové příležitosti. Jenže Kroupa hlavičkoval jen do Veselého náruče, Pernackého bombu pod břevno gólman Jihlavy s námahou vytěsnil.

Tlak Prostějova vyústil v první branku zápasu. Za ruku ve zdi při přímém kopu nařídil sudí pokutový kop, který s přehledem skóroval. Ještě do přestávky mohl zvýšit Kroupa, který znovu na Veselého nevyzrál. To hosté si v úvodní pětačtyřicetiminutovce šanci nevypracovali.

Ve stejném duchu pokračovalo i druhé dějství. Už po pěti minutách nepřekonal hostující jistotu v brance ani Koudelka.

Fotbalové utkání Divize D mezi FSC Stará Říše a PBS Velká Bíteš.
Stará Říše doma porazila Velkou Bíteš

Jihlavané poprvé zahrozili až v končící hodině střetnutí, ale Zoubele hlavičkoval mimo, Vedrala zablokovali domácí obránci.

Duel vygradoval v závěrečné desetiminutovce. V první tutovce hostů ale v sóle selhal Klíma, Vaculík rozvlnil jen boční síť.

Když pak čtyři minuty před koncem znovu skvěle zasáhl Veselý, nadechla se Vysočina k závěrečnému tlaku. A krutě připomněla prostějovským hráčům podzimní vzájemný duel, ve kterém jim Jihlavané vstřelili branku v páté minutě nastavení.

Také nyní udeřili v poslední minutě hry. Le Giang chtěl ušetřit čas, hodil si míč před sebe, ale nevšiml si štírka Šulce, který mu jej sebral a poslal do prázdné sítě – 1:1!

Dorostenci se na Spartě o překvapení nepostarali

PROSTĚJOV - JIHLAVA 1:1

Góly: 40. Vošahlík (PK) – 90.+3 Šulc. Rozhodčí: Vojkovský – Kotík, Lakomý. ŽK: Vošahlík – Petr, Šulc, Jawo. Diváci: 1 026. Poločas: 1:0.

Prostějov: Le Giang – Pernackyj (66. Pančochář), Schuster, Janíček, Slaninka – Píchal (75. Žikol), Polák, Vošahlík, Lutonský – Koudelka (89. Zapletal) – Kroupa.

Jihlava: Veselý – Petr (78. Šefčík), Tijani, Chlumecký, Novotný – Vaculík, Machuča (68. Jawo) – Javůrek (46. Vedral), Šulc, Zoubele – Klíma.