Urputná a neprostupná defenziva je dlouhodobě výbornou devizou vítkovických fotbalistů. Ostatně, o tom se přesvědčili i Jihlavané v podzimním utkání.

Ostravané nebyli daleko od překvapivého vítězství na hřišti Vysočiny, která v duelu zachraňovala alespoň bod za remízu až v závěrečných sekundách duelu.

Pamatujete?

Dvě minuty před koncem snížil na 1:2 Urblík, který v nastaveném čase proměnil penaltu a vyrovnal na konečných 2:2.

Minimálně bod by chtěli Jihlavští importovat i z Vítkovic. „Nečeká nás vůbec nic jednoduchého, ale my se musíme soustředit na sebe. Musíme se snažit vyvarovat našich kolísavých výkonů, která provázela naše jarní utkání,“ očekává od hráčů trenér Radim Kučera.

Jeho tým bude znovu dobývat poctivou defenzivu Vítkovic a dávat si pozor na jejich rychlé brejky. Tato taktika jim na jaře vychází především směrem dozadu. Tým nekapituloval před útočnými vozbami Táborska, Hradce Králové ani Varnsdorfu.

Na druhou stranu, jedinou branku zaznamenal v prvním utkání s Jihočechy. „Vítkovice velice dobře pracují v obranném bloku. Navíc při nich stálo i štěstí, když jejich jarní soupeři dvakrát neproměnili penaltu,“ připomíná Kučera. „Soupeř disponuje individualitami, jež na sebe umí vzít zodpovědnost. Ať je to záložník Mišinský, útočník Chvěja, křídelník Pašek nebo zkušený stoper Cverna.“

Čtrnáctidenní pauzu v Jihlavě využili k dolaďování herního systému a doléčení zranění. V modelovém utkání se A tým střetl s vlastní juniorkou. „Kádr jsme měli pohromadě. Hráči doléčili drobná zranění a kromě zraněného Petra Tlustého jsme kompletní. Pauzu jsme využili k tomu, abychom kvalitně potrénovali. Zaměřili jsme se na věci, které nám v dosavadních zápasech scházely,“ upřesnil Kučera.