Klíčové momenty utkání přišly po hodině hry. V 65. minutě osamocený Zoubele z hranice brankového území napálil ležícího Pastornického, od něhož se míč odrazil na břevno, k dorážce se už jihlavský lídr nedostal.

Domácí to takřka vzápětí životně zabolelo. Rychlý výpad střídajících Ba Louy s Faškem zakončil druhý jmenovaný bombou z patnácti metrů pod břevno srovnal na konečných 1:1. „Každé utkání má určité zlomové situace, tohle byla ta největší. Kdyby Zoubele proměnil, asi bychom neslavili,“ uznal karvinský trenér František Straka.

Byla to skutečně rána přímo do srdce. Jihlavané totiž po celé utkání diktovali tempo hry. Už ve druhé minutě zahrál Pastornický rukou mimo vápno, ale Vaculík ze sedmnácti metrů těsně přestřelil. O čtyři minuty později Klíma hlavičkoval z malého vápna vedle pravé tyče.

FC Vysočina Jihlava. Ilustrační foto.
Velký den. Vysočina touží proti Karviné uzavřít historický kruh

V končící čtvrthodině hry ale přišla zasloužená odměna, Zoubele si na osmnácti metrech nikým neatakovaný zpracoval míč a poslal jej rutinérsky k pravé tyči – 1:0.

Hosté poprvé zahrozili až ve 44. minutě, kdy hlavičkoval na malém vápně pozapomenutý Wágner, Vejmola ale konečky prstů vyškrábl jeho střelu na tyč.

JIHLAVA – KARVINÁ 1:1
Góly: 14. Zoubele – 70. Faško. Rozhodčí: Nenadál – Kubr, Flimmel. ŽK: Klíma, Vejmola, Šulc, Breda, Vaculík - Pastornický, Bukata, Krivák, Smrž, Dramé, Wágner. Diváci: 3 150. Poločas: 1:0. Jihlava: Vejmola – Breda, Chlumecký, Tijani, Novotný – Vaculík (78. Jawo), Šulc – Petr (73. Preisler), Zoubele, Javůrek (85. Vedral) – Klíma. Karviná: Pastornický – Putyera, Krivák, Rundič, Čolič – Bukata (60. Faško), Smrž – Lingr (87. Dramé), Budínský, Guba (66. Ba Loua) – Wágner.

Domácí měli podobný vstup i do druhého poločasu. Trestný kop z hranice pokutového území ale Javůrek zakroutil těsně vedle.

Po vyrovnání se utkání zvrtlo v nervózní produkci, ve které vytryskly veškeré emoce nahromaděné z průběhu utkání.

Jihlavané cítili patrně oprávněné pocity křivdy z některých rozhodnutí sudích. „Nechci hodnotit výkon mužstva. Beru to tak, že hráčům musím poděkovat, za to, co předváděli celé jaro. A především za to, co předvedli za sto osmdesát minut proti Karviné,“ zhodnotil neúspěšnou baráž domácí kouč Radim Kučera. „Když hrajete dva zápasy proti čtrnácti, musíte kluky jen pochválit. Prokázali vůli, charakter, touhu a já jsem na ně hrdý. Cloumají mnou emoce, nebyli jsme horším týmem,“ pochválil Kučera své svěřence.

Petr Svoboda s achilovkami laboroval více než tři roky. Dokázal se ale vrátit.
Zranění mění životy. Z Lacka je trenér, z Malínka úředník

Hostující kouč měl po utkání pro soupeře jen slova chvály: „Jihlava by si zasloužila hrát první ligu, hrála s námi vyrovnaná utkání, prokázala vysokou kvalitu. Těší nás, že jsme tu kýženou remízu dokázali ubojovat,“ ulevilo se naopak Strakovi.