„Soupeř do utkání vstoupil trochu líp, měli jsme tam jednoduché ztráty míče. Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení na tři obránce a chodili jsme do dobrých šancí. Kluci to perfektně upracovali, byli dobře motivovaní,“ pravil po utkání Kříž.

Společně s asistentem Markem Zúbkem a sportovním manažerem Zdeňkem Psotkou překopali základní sestavu oproti nedělní blamáži 1:4 ve Varnsdorfu.

Dohromady provedli šest změn v základní jedenáctce, do brány se vrátil Dominik Sváček, do ofenzivy zase Jakub Řezníček, pozornost vzbudilo zejména jméno šestatřicetiletého matadora Petera Štepanovského, kapitána B týmu, jenž si zahrál za A mužstvo poprvé po dvou letech.

Fotbalisté Zbrojovky (v červeném) padli i na hřišti Varnsdorfu a jsou dvanáctí.
Zbrojovka blízko sestupu. Psotka měl z kanclu sejít dolů dřív, míní Habanec

„Přemýšleli jsme celý den, jak jeho roli uchopit, nakonec jsme se rozhodli ho nasadit, aby šel příkladem. Bylo to asi spíš jednorázové,“ přemítal Psotka.

Úvodní poločas se nesl ve znamení mnoha nepřesností, bylo patrné, že se setkaly týmy s mizernou formou. Zbrojovka svého soupeře přitlačila po změně stran. Postupně dala i tři góly. Dva rozhodčí neuznali. První pro faul Jakuba Řezníčka, druhý kvůli ofsajdu zakončujícího Romana Potočného.

Redaktor Brněnského deníku Rovnost Michal Hrabal.
Sázka na nové koště Zbrojovce celkem vychází. Klíčová ale bude výdrž

Kýženou trefu zajistil až v pětaosmdesáté minutě po rychlém brejku přesnou střelou k tyči Granečný. „Je to skvělý pocit. Říkal jsem si, že už si ani nepamatuju vítězný pokřik. Při gólové akci jsem přemýšlel, že to posunu ještě na Alijagiče, ale pak jsem si řekl, že když přihraju, tak to většinou nedopadne, zkusil jsem vystřelit a vyšlo to,“ lebedil si Granečný.

Zbrojovka díky zisku třech bodů poskočila na devátou příčku tabulky. „Je to obrovská úleva, konečně můžeme pracovat bez tlaku, který se kolem nás vytvořil, když jsme byli tak blízko sestupovým pozicím, i když je to pořád jen jedna výhra,“ dodal Psotka.

Další duel čeká Zbrojovku už v sobotu ve čtvrt na jedenáct dopoledne, kdy se představí při derby v Drnovicích proti Vyškovu. „Možná je lepší, že zápasy jdou po sobě v tak rychlém sledu. Nebyl proto čas přemýšlet nad zbytečnými věcmi a co se může stát," shrnul Kříž.

Zbrojovka Brno - Vysočina Jihlava 1:0
Poločas: 0:0.
Branka: 85. Granečný.
Rozhodčí: Zaoral – Pochylý, Lakomý.
Žluté karty: 32. Potočný, 40. Smejkal, 66. Řezníček – 45. Vedral, 62. Farka, 65. Chytrý.
Diváci: 2120.
Zbrojovka Brno: Sváček – Granečný, Gyamfi, Hamza (90+3. Pernica), Šural – Endl, Štepanovský (56. Nový) – Potočný, Řezníček (C) (90+3. Juritka), Smejkal (88. Jambor) – Alijagić.
Vysočina Jihlava: Soukup – Chytrý, Vedral (C), Piško, Tonbul, Farka (75. T. Svoboda) – Lacko, A. Pešek, Selnar (63. Šancl) – T. Franěk, Araujo-Wilson (63. Ogiomade).