Hráči FC Vysočina prohráli poprvé od října minulého roku. To samo o sobě není pochopitelně žádná tragédie. Ani výše skóre 0:3, byť tak na první pohled může vypadat.

Překvapivé však bylo, jakým způsobem Hanáci k utkání dokráčeli. Ano, byli posíleni o několik hráčů širšího kádru, jenže domácím chyběla sehranost. „Hráči se poprvé sešli den před utkáním na tréninku,“ prozradil olomoucký kouč Tomáš Janotka po utkání Deníku.

Vysočině chyběli tři vykartovaní hráči Miroslav Tureček, Filip Vedral, Justin Araujo-Wilson. Její tým je ale pohromadě již delší dobu. „Máme dostatečně široký kádr a nebál bych se postavit kohokoliv z něj do základní sestavy,“ říkal ještě před startem jara David Oulehla.

Nejoblíbenějším trenérem Vysočiny zvolili čtenáři Deníku Jana Götha ze Sokola Bedřichov.
Nejoblíbenější kouč Vysočiny Jan Göth: Velké trenérské ambice vlastně ani nemám

Realita na hřišti ale byla zcela odlišná. „Olomouc byla hladovější, přehrála nás silově i soubojově, vyhrála zaslouženě,“ uznal jihlavský trenér po duelu pro klubový web.

S výkonem svého celku nebyl Oulehla ani trochu spokojen: „Za celé utkání jsme si prakticky nevypracovali šanci, byli jsme nepřesní. Domácí nám pokryli střed hřiště, neprosadili jsme se přes kraje a duel se nám nepovedl ani z hlediska mentálního nastavení hráčů.“

Po nadějné zimní přípravě přišlo rychlé procitnutí. Bylo by pro Vysočinu jen dobře, kdyby šlo spíše jen o důrazné varování. Ve hře je ještě devětatřicet bodů a boj o horní příčky druholigového pořadí se po prvním jarním kole ještě více vyrovnal.

Na úvod jarní části druhé ligy podlehli fotbalisté FC Vysočina Jihlava (žluté dresy) juniorce Sigmy Olomouc hladce 0:3.
OBRAZEM: Vydařená příprava je pryč. Fotbalisté Jihlavy hned na úvod jara zakopli

Jenže… První šanci k proniknutí na barážovou příčku tým doslova prolajdačil. „Říkám si, zda nás nesvázala tíha šance vyhoupnout se v průběžné tabulce výše,“ přemýšlí nad příčinou nezdaru Oulehla.

V nedělní letošní domácí premiéře už bude kouč moci počítat i s absentujícími hráči. Sestava by tak měla být především o zkušenosti silnější a všichni hráči poučenější o užitečnou hanáckou lekci. „Jsem rád, že s nimi budu moci počítat. Ale do utkání s Kroměříží mám o čem přemýšlet,“ přiznal sympaticky David Oulehla.

Co na Hanáckou Slavii s kolegy z realizačního týmu vymyslí se ukáže od 15.30 hodin.