Jak už je nějaký ten pátek také v českých luzích a hájích profesionálního fotbalu zvykem, začnou již od úterý hráči Jihlavy individuálně. To znamená kondiční a silová příprava, samozřejmě pod dohledem moderních technologií.

Společná týmová zimní příprava bude zahájena v pondělí 8. ledna. O den později se kádr sejde na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze, kde hráči absolvují nezbytné funkční a diagnostické testy.

Vlastní přípravný blok pak bude probíhat v domácím prostředí. To znamená umělá tráva v areálu Na Stoupách, popřípadě posilovna na hlavní stadionu v Jiráskově ulici.

Velice náročné jaro čeká v moravskoslezské divizi D na fotbalisty Slavoje Polná (červené dresy) i Pelhřimova (bíločerném), nováčky soutěže.
Nahradí opory? Fotbalisté Polné i Pelhřimova hledají posily na klíčové posty

První přípravný duel bude na programu v sobotu 13. ledna, FC Vysočina odcestuje na půdu prvoligových Českých Budějovic. Za další čtyři dny pak přijde porovnání ještě s jedním klubem FORTUNA:LIGY, v Nymburku se utká se Slovanem Liberec.

V dalších zápasech už budou na jihlavské fotbalisty čekat protivníci z druhé a třetí ligy, protože česká nejvyšší soutěž odstartuje jarní část již 10. února. Na jihlavskou umělou trávu tudíž postupně vyběhnou Bohunice, Vlašim, Znojmo, Rosice a Start Brno.

Generálkou na jaro bude v sobotu 24. února utkání proti Líšni, s níž už Jihlava oba letošní ligové duely odehrála. Druhá polovina letošního ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE odstartuje v sobotu 2. března, kdy se FC Vysočina představí na půdě juniorky Sigmy Olomouc.