Cesta k vítězství byla na východě Čech trnitá. Jihlavští sice vyhráli poločas, avšak v úvodu druhého opět dovolili soupeře vyrovnat. Tentokráte ale mladý tým nezpanikařil. Záhy šel znovu do vedení a měl i velké příležitosti k navýšení náskoku. To se sice nepovedlo, ale v hektickém závěru už Vysočina výhru nepustila.

Dramatická koncovka duelu byla v příkrém rozporu s úvodním děním. Na první šanci zápasu se čekalo přes dvacet minut. Solidní Drahošův pokus při ní Číž vyškrábl na roh. Jinak se hrála spíše ospalá kopaná s minimem zajímavých akcí.

Po půlhodině hry konečně zahrozila i Jihlava. Arroyo nahrál Smejkalovi, ten ale v dobré pozici rovněž neuspěl. O dvě minuty později se už skóre pohnulo. Přímý kop z rohu vápna rozehrál Smejkal přesně na hlavu Vedrala – 0:1.

Po změně stran vyrukovali domácí s očekávaným náporem, jenže Hašek na Číže nevyzrál. Tím také vznikaly příležitosti pro brejky hostí. Po jednom z nich Vedral ztroskotal na brankářovi. Vyrovnání se zrodilo v šedesáté minutě, kdy se ze standardky prosadil Verner.

Vysočina zareagovala nejlepším možný způsobem. Po šesti minutách hry po závaru ve vápně napálil odražený míč o domácího hráče do branky Lacko – 1:2. Otřesení domácí mohli vzápětí inkasovat znovu, jenže Smejkal během sto dvaceti sekund zahodil dvě velké tutovky…

Potom se už rozjely ofenzivní manévry před Čížem naplno. Jenže hosté pozorně bránili. Největší příležitost měli domácí krátce po vypršení devadesáté minuty, kdy Látal obešel i gólmana, zakončit však nedokázal.

Následovaly ještě dva rohové kopy Chrudimi, po jejichž nepovedeném provedení mohla hostující radost z prvního úspěchu v sezoně propuknout naplno.

CHRUDIM - JIHLAVA 1:2
Góly: 60. Verner - 32. Vedral, 66. Lacko. Rozhodčí: Hanousek – Koval, Leška. ŽK: Vencl, Kesner, Verner, Rybička, Mrázek – Horák, Vlček, Vedral. Diváci: 740. Poločas: 0:1.
Chrudim: Mrázek – Hašek, Drahoš (74. Hlavsa), Vencl, Řezníček (58. Trávníček) – Breda (79. Látal), Dostálek (58. Sokol), Kesner, Verner – Mužík, Rybička.
Jihlava: Číž - Svoboda, Štefánek, Vlček, Horák – Lacko, Červ – Smejkal, Arroyo (66. Tureček), Peřina (90.+2 Araujo-Wilson) – Vedral (87. Ritter).