Soupeři se velmi dobře znají. Ve druhé lize půjde již o jedenáctý vzájemný duel. Zatím má výrazně lepší bilanci FC Vysočina, který vyhrál šestkrát a jednou získal po remíze bod.

Časté jsou i přípravné zápasy mezi Jihlavou a Chrudimí. Poslední se odehrálo začátkem července a Vysočina vyhrála jasně 4:0.

HFK Třebíč neprožívá příliš dobrý start do sezony. Hrající trenér Ivo Koníř (na snímku v dresu staré gardy FC Vysočina Jihlava) věří, že v sobotu již bude jeho tým bodovat.
Je před námi ještě hodně práce, tuší po nepovedeném startu kouč HFK Třebíč Koníř

Karty před dalším soubojem jsou ale přece jen rozdány trošku jinak. Zatímco Jihlava prohrála na Julisce (0:1), Chrudim doma rozstřílela Prostějov (6:2).

Pro Vysočinu se jednalo o první prohru v ročníku, Středočeši naopak poprvé vyhráli. „Potřebovali jsme vyhrát. To, že jsme dali šest branek, byl asi nadplán,” komentoval výhru kouč MFK Radek Kronďák.

Miloš Prášil (u míče) na podzim nastupuje za B tým Bystřice nad Pernštejnem. Hned v prvním kole se blýskl pěti góly.
Konečně se chodím fotbalem bavit, pochvaluje si útočník Bystřice Miloš Prášil

Domácí mají po střetnutí na Julisce o čem přemýšlet. „Potřebujeme se zlepšit v poslední třetině hřiště. Předvést větší kvalitu, být odvážní v šestnáctce, věřit si v soubojích jeden na jednoho,“ vypočítal na klubovém webu Pavel Mazánek.

Vysočina se může po vítězství vrátit na první příčku tabulky. Záležet ale bude také na výsledcích nejbližších sousedů v pořadí. Vedoucí Dukla hraje rovněž v pátek v Příbrami, druhý Vyškov v sobotu přivítá doma rezervu Sparty.