Bude to další těžká prověrka Vysočiny v letním období a třetí proti účastníkovi nejvyšší soutěže. Ve všech třech duelech Jihlavané podlehli o jednu branku, herně přitom nijak nepropadali.

Duel v Jablonci ale generálkou na soutěžní zápasy vlastně ani být nemusí. Vzhledem ke karanténě prvního soupeře Jihlavy Chrudimi je možné odložení prvního kola. „O situaci víme, ale nechceme ji vnímat tak, že by nás měla nějak negativně ovlivnit v tréninkovém procesu či přípravě na zápasy. Počítáme s tím, že se příští sobotu se hrát bude,“ uvedl na klubovém webu kouč Vysočiny Aleš Křeček.

Léto FCV
Pardubice – JIHLAVA 1:0
JIHLAVA – Brno 1:2
Žižkov – JIHLAVA 3:2
Jablonec – JIHLAVA (15.8., 16.30)

Přestože v posledních zápasech bývá obvyklé, že trenéři postaví sestavu blížící se té uvažované pro ligu, jihlavští trenéři zřejmě ještě budou se složení experimentovat. „Duel v Jablonci pro nás bude nepochybně náročnou prověrkou a my věříme, že tým v ní opět herně obstojí. Sestava však dost možná bude odlišná od té, která nastoupí do úvodu ligy. Kádr průběžně doznává změn, navíc nechceme riskovat zranění u hráčů, kteří nyní nejsou stoprocentně fit,“ prozradil Křeček.

Zajímavostí souboje s Jabloncem je i skutečnost, že Severočechy trénuje exjihlavský Petr Rada a mezi jeho svěřence patří též Jan Hanuš a David Štěpánek.