Osm měsíců natvrdo pro trenéra Petra Radu! Pro pětašedesátiletého bývalého reprezentanta je to v případě potvrzení trestu v podstatě profesní likvidace.

Ano, Radův slovní výpad vůči trenérovi Zbrojovky Tomáši Poláchovi byl za hranicí. Trest si zcela jistě zasloužil. Ale tohle? To je, podle mého názoru, zcela mimo tuto galaxii.

Pražský rodák a trenér tamní Dukly je známým bouřlivákem a má toho na svém kontě více než dost. Každý jistě pamatuje na jeho hádku s kolegou Ščasným („Buď rád že žiješ, ubrečenej. Tebe mám rád jako osinu v prd…“) nebo reakci na kritiku od redaktora deníku Sport Janegu („Třikrát nedáte žongl!“). Bylo toho ale samozřejmě víc.

Osobně si například pamatuji, jak po velmi povedeném utkání Vysočiny na Letné proti Spartě, které Jihlavané podlehli až kvůli brankám v samém závěru duelu, létaly z okénka hostující šatny nečekaně hlasitá, silně peprná a patrně i velmi nespravedlivá slova vůči jeho svěřencům.

Kdo však zná fotbalové prostředí ví, že k drsnějšímu slůvku se v něm nejde daleko. A Petr Rada ho uměl svým způsobem projasnit a lidi pobavit. Trest ještě není definitivní, Dukla a Rada se plánují odvolat. Uvidíme, jak rozhodne vyšší fotbalový orgán.

Pokud však bude trest platit, Petr Rada mi bude ve fotbale prostě moc chybět. A to nejen na Velký pátek, kdy se měl opět vrátit do Jihlavy jako soupeř.