Domácí nepodcenili vstup do utkání a svého soupeře od výkopu zamkli před branku. Brzy také byli za aktivitu odměněni vedoucí brankou, když si Červův pokus srazil do vlastní sítě líšeňský kapitán Ševčík.

Vysočina předvedla po vedoucí brance i několik dalších velmi pěkných akcí a hosté se horko těžko bránili. Ale ve 23. minutě přesto nebyli daleko od vyrovnání. Po rychlém brejku do rozhozené obrany Jihlavských se před Čížem zjevil zcela osamocený Szotkowski. Domácí gólman ale vytáhl skvělý zákrok.

V závěru půle Vysočina opět párkrát vystrašila svého bývalého gólmana v soupeřově dresu, jenže absence zraněného důrazného útočníka Klobásy ale byla až příliš patrná.

Po změně stran patřila první nebezpečná střela jihlavskému Peřinovi, který dělovkou ze sedmnácti metrů jen těsně přestřelil. Herní taktovku ale drželi hosté, kteří pochopitelně toužili po vyrovnání.

Toho se také dočkali po hodině hry. Ránu Ševčíka Číž ještě stačil vyrazit, znovu nikým nehlídaný Szotkowski tentokráte pohodlně dorazil do sítě – 1:1.

Inkasovaná branka byla logickým vyústěním dění na hřišti, protože Jihlavští hráli v této fázi hodně pasivně a v podstatě jen odkopávali míče od svého vápna.

Vysočina hrozila opravdu sporadicky. Lackova střela z vápna mířila nad, pokus Smejkala po odvážném průniku Veselý reflexivně za pomoci tyče vytěsnil na roh. Zahrozil střídající Tureček, ale ani on Veselého nepřekonal.

Čtyři minuty před koncem dostali příležitost rozhodnout hosté. Svoboda se na vápně srazil s Vlčkem, míč jim vzal Demeter, ztroskotal ale na skvěle vyběhnuvším Čížovi.

JIHLAVA – LÍŠEŇ 1:1
Góly: 6. vlastní (Ševčík) – 60. Szotkowski. Rozhodčí: Nedvěd – Novák, Šimáček. ŽK: Horák - Ševčík. Diváci: 849. Poločas: 1:0.
Jihlava: Číž – Svoboda, Štefánek, Vlček, Horák – Lacko, Červ – Smejkal, Ritter (64. Tureček), Peřina (76. Arroyo) – Vedral (86. Araujo Wilson).
Líšeň: Veselý – Jeřábek, Ševčík, Bednář – Kučera – Rolinek (46. Machálek), Málek, Matocha (76. Krška), Lutonský – Szotkowski (76. Demeter), Silný (90. Minařík).