Po páteční předehrávce klesla Vysočina na šestou pozici v tabulce, naopak Varnsdorf se vyšvihl už na druhou příčku za vedoucí Líšeň. „Prohráli jsme potřetí v řadě. Fotbal ale takové chvíle a nepříznivé série přináší. Je třeba se z toho zvednout, zmobilizovat a kvalitně potrénovat. Jsem přesvědčen, že za energii a výkony, které hráči do zápasů vkládají, budeme brzy opět odměněni," prohlásil na klubovém webu jihlavský trenér Jan Kameník.

Všechny branky se smrskly do rozmezí dvanácti minut v závěru první a na začátku druhé půle. Skóre otevřeli hosté z penalty. Bojan Dordič byl u centrovaného míče dřív než vybíhající gólman Adam Jágrik a právě faulovaný křídelník pokutový kop bez obtíží proměnil.

Jihlava vyrovnala v poslední minutě druhého poločasu. Na rohový kop Miroslava Turečka si u přední tyče naběhl stoper Šimon Gabriel a šikovně patičkou jej prodloužil do sítě.

Rozuzlení přišlo v padesáté minutě, když po rychlém kontru našel Patrik Schön volného Dordiče a bosenský záložník pohodlně překonal gólmana Jágrika.

Jihlava – Varnsdorf 1:2
Góly: 45. Gabriel – 38. Dordić (pen.), 50. Dordić. Rozhodčí: Zaoral – Ratajová, Cichra. ŽK: 39. Selnar, 63. Lacko, 83. Svoboda, 90+5. Peřina – 52. Richter, 90+4. Vaňák. Diváci: 502.
FC Vysočina: Jágrik – Křišťál (46. Ogiomade), Vedral, Gabriel, Svoboda – Lacko, Tureček (79. Shudeiwa) – Křivánek (62. Tall), Selnar, Peřina – Araujo-Wilson (79. Filla).
Varnsdorf: Vaňák – Richter, Kubista, Kouřil, Radosta – Bláha, Kříž (85. Rudnytskyy) – Samko (64. Tanko), Ondráček (73. Michal), Dordić – Schön (73. Ludvíček).