V dresu Vysočiny se představilo trio testovaných hráčů Adam Jágrik, Esteban Beltran, Daniil Lopatin a úvod zápasu patřil Pražanům.

Ti se také brzy dostali do vedení, když ve třinácté minutě proměnil pokutový kop za faul Tijaniho Urbanec. Žižkov navíc nastřelil břevno Jágrikovy branky.

Jedinou výraznější příležitost na vyrovnání měl Javůrek, jeho střelu z přímého kopu ale soupeřův gólman dokázal vyrazit.

Po prostřídání v poločasové přestávce se aktivita přestěhovala na kopačky hráčů Vysočiny, pojištění svého vedení se přesto dočkal Žižkov. Po chybě Jihlavanů zvýšil na 2:0 Výborný.

Na první branku v přípravném období čekala Vysočina až do 64. minuty druhého utkání. Podobně jako Jihlavané udělali i Viktoriáni hrubku v rozehrávce, kterou potrestal Zoubele – 2:1.

Ve zbývající půlhodině hry sledovali diváci festival neproměněných šancí Jihlavy, která tak doplatila na střeleckou impotenci a prohrála i druhé utkání v uplynulém týdnu. „Poslední dobou nás trápí neefektivní koncovka. Bylo to vidět během ligové sezony, ve středu s Jabloncem a nejmarkantněji v sobotu proti Žižkovu,“ netajil při hodnocení zápasu na klubovém webu trenér Radim Kučera.

Po testovacím prvním týdnu, kdy se hráči postupně trenérům představili, začne Vysočina pracovat na konkrétních herních činnostech. „Hlavním cílem bylo, aby se hráči po dovolené zase dostali do správného tréninkového tempa,“ prozradil Kučera. „Během dvou přípravných zápasů jsme vyzkoušeli mnohé hráče. Program úvodního týdne svůj účel splnil. Nyní jsou před námi další dny, kdy začneme postupně tvořit ideální jedenáctku na ligový start.“

V tomto týdnu čekají Vysočinu tři zápasy. Ve středu na Bedřichově přivítají Prostějov, v sobotu se střetnou se Zbrojovkou Brno a Vladislaví.

ŽIŽKOV - JIHLAVA 2:1

Góly: 13. Urbanec (PK), 51. Výborný – 64. Zoubele. Diváci: 300. Poločas: 1:0. Jihlava – 1. poločas: Jágrik – M. Pavlík, Křišťál, Tijani, J. Pavlík – Lacko, Beltran - Mikuš, Klobása, Javůrek – Lopatin. 2. poločas: Kolář – Svoboda, Tlustý, Vedral, J. Pavlík – Vaculík, Ritter – M. Pavlík, Zoubele, Novák – Jawo.