Ještě po prvním jarním kole by se střetly dva vedoucí celky soutěže. Jenže po nucené přestávce Pardubice pokračovaly ve své skvělé jízdě, zatímco Jihlavané ztuhli.

Nevyhráli sedm utkání v řadě a spadli až na šestou příčku. Na ní dlí i před tímto utkáním, přestože své poslední dva duely vyhráli. „Nálada je o něco lepší, ale zpackali jsme toho dost,“ přiznává útočník Jihlavy Stanislav Klobása. „Tak se snažíme udělat fanouškům alespoň trochu radosti, když to teď na jaře tak nějak nevyšlo.“

Jihlavští fotbalisté ztrácí po sobotní výhře Dukly na klíčovou třetí pozici sedm bodů. Nic jiného než vítězství tak nemůže Vysočinu udržet ve hře o baráž. „Pokud to utkání zvládneme, což znamená vyhrát, protože bod pro nás nehraje žádnou roli, šance ještě bude,“ potvrzuje i jihlavský kanonýr.

Fotbalové utkání 26. kola FNL mezi FC Vysočina Jihlava a FC Slavoj Vyšehrad.
Jasná záležitost. Jihlavští fotbalisté doma s přehledem zdolali Vyšehrad

Právě na Klobásovo střelecké procitnutí, v posledních dvou duelech skóroval třikrát a znovu se vrátil do čela pořadí kanonýrů, budou jihlavští trenéři hodně spoléhat. „Myslím si, že máme na to, abychom v Pardubicích vyhráli. Bohužel ale už nemáme posun tabulkou vzhůru ve svých rukách,“ uvědomuje si Klobása.

Do střetnutí v Pardubicích nezasáhnou zraněné opory Vysočiny Lukáš Vaculík a Petr Tlustý. K dispozici již nebude ani gólman Luděk Vejmola, jenž odešel na hostování do Norska.