Utkání rozhodla jediná gólová akce, o kterou se necelou čtvrt hodinu před koncem postaral pardubický Ewerton. "Měli jsme míč pod kontrolou, ale po zbytečné ztrátě šel soupeř do brejku. Ten jsme ještě zastavili, ale po dalším centru se to protečovalo až do branky," popsal rozhodující moment trenér Jihlavy Křeček.

PARDUBICE - JIHLAVA 1:0
Gól: 78. Ewerton. Poločas 0:0. Jihlava - I. poločas: Lancman – Svoboda, Štefánek, Vlček, Javůrek – Lacko, Červ – Mikuš, Ritter, Smejkal – Klobása. II. poločas: Číž – Křišťál, Štefánek (61. Pojezný), Vedral, Žilák (75. Havlín) - Tureček, Lacko - Růžička, Ritter, Chok - Arroyo.

Jinak ale jeho tým špatný výkon nepodal. "První půlka dobrá, herně jsme byli lepší, i v tom počasí jsme napadali po celém hřišti. Jediná vada byla, že jsme se nedokázali prosadit v poslední třetině hřiště. Kazili jsme finální a předfinální přihrávky," všiml si kouč hostů.

Ten také uznal, že soupeř měl šancí víc. "Hráli na brejky, byli nebezpeční a několikrát nás podržel Lancman," potvrdil Křeček, který ve druhé půlce prostřídal. "To už měli kluci těžší, byla vidět nesehranost. Ale nasazení a snaha ten zápas zvládnout byla od všech na úrovni. S čím nejsem spokojený, je výsledek, protože chci pokaždé vyhrát," dodává.