Ani jedenadvacetiletý gólman tedy nedokázal svůj tým vymanit ze zajetých kolejí. Mladý jihlavský celek neumí odehrát utkání s čistým kontem.

VYSOČINA S NULOU
sezona:
ze třiadvaceti odehraných duelů jen 3x s nulou
bez čistého konta:
- ve dvanácti zápasech z posledních třinácti
- v deseti z letošních jedenácti utkání
- posledních šest zápasů
brankáři letos:
Lumír Číž 13 utkání (1170 minut), 2 nuly
Michal Lancman 10 utkání (900 minut), 1 nula

Letos se mu to povedlo zatím jen třikrát. „Tohle nějak moc neřeším,“ nehodlá se negativní sérií rozptylovat Číž, který k bilanci přispěl dvěma nulami.

Odchovanec zlínské kopané odchytal naposledy televizní utkání v Hradci Králové, kde lovil míč ze své sítě hned čtyřikrát. „Byl jsem moc rád, že jsem dostal v neděli další příležitost. Snažil jsem se odvést co nejlepší výkon,“ netajil zvýšenou motivaci jihlavský gólman.

Od Táborska inkasoval dvakrát, ani jednou nemohl cestě míče za jeho záda zabránit. Jednou kapituloval po hlavičce z blízka, podruhé po přesné ráně k tyčce. „Bylo to zajímavé utkání, zachytal jsem si docela dost. Hlavní je, že jsme dokázali vyrovnat a získali jsme cenný bod,“ dodal k utkání Číž.

Vysočinu čeká další utkání už v pátek. Na její stadion přijede Viktoria Žižkov. Populární pražský klub vyhrál poslední tři zápasy a vyšvihl se na čtvrtou příčku tabulky.

Jihlavské fotbalisty, kterým se doma příliš nedaří, tak čeká další těžká prověrka. „Viktorce se daří, bude to těžké. Ještě nevím, zda budu chytat, ale všichni kluci, kteří nastoupí, udělají všechno pro úspěšný výsledek,“ nepochybuje Lumír Číž.