Výsledek stanovily dva proměněné pokutové kopy. V jedenadvacáté minutě si Klobása narazil míč ve vápně, zleva postupoval na hostující branku, těsně před zakončením ale byl podražen. Ke střele z pokutového puntíku se postavil Ševčík a bezpečně proměnil – 1:0.

Do té samé branky se kopala i druhá penalta. Dvě minuty před koncem totiž až příliš opatrně bránící domácí nechali vklouznout Vyšehradské do vápna a Lacko zastavil průnik zastavil rovněž jen podražením. Střídající Vanda tak dostal ideální příležitost srovnat skóre, čehož využil dokonale.

Bylo to kruté vyústění utkání, které se takřka po celou hrací dobu odehrávalo na hostující polovině. Jenže koncovka Jihlavy, to byla jedním slovem katastrofa. Své si odchytal vynikající Babka, od další pohromy ho uchránila i zbrklost domácích v zakončení.

Fotbalové utkání mezi FC Slovan Havlíčkův Brod C a SK Kožlí.
ANKETA IV.: Kdo je v kraji nejoblíbenější? Dotáhněte svůj klub na vrchol!

Cestu k vytouženému vítězství ještě více umetl Vysočině hostující Králíček, který hned v první minutě druhého dějství hodně nešetrně kopl ve vzdušném souboji soupeře do hlavy, a po druhé žluté kartě se brzy vrátil do své šatny.

Vyloučení paradoxně na čas domácím ublížilo a Šemíci v končící hodině hry přidali na aktivitě. Ani oni se však v koncovce nedokázali prosadit.

Jihlavští hráči se tak postupně znovu usadili na útočné polovině, ale v pálení svých dobrých či dokonce brankových příležitostí pokračovali dál. Neprosadili se ani deset minut před koncem, kdy míč z kopačky Klobásy odpálili vyšehradští stopeři z brankové čáry na roh.

Přišel za to i zákonitý trest v podobě laciné vyrovnávající branky. Vysočina se tak nadále doma trápí, ze sedmi odehraných utkání na vlastním trávníku dokázala v sezoně vyhrát jediný.

JIHLAVA – VYŠEHRAD 1:1
Góly: 22. Ševčík (PK) – 89. Vandas (PK). Rozhodčí: Cieslar – Mikeska, Bureš. ŽK: Vlček – Králíček. ČK: 46. Králíček. Poločas: 1:0.
Jihlava: Číž – Křišťál, Vedral, Vlček, Horák – Červ, Lacko – Ritter, Ševčík (73. Arroyo), Selnar (67. Patrák) – Klobása (87. Shudeiwa).
Vyšehrad: Babka – Šandera, Košút, Stropek, Egert (46. Zaradny) – Hezoučký, Kulig (67. Vandas), Procházka (67. Jakab), Schneider – Králíček, Černý.