Trenére, ve třech zápasech ani jeden gól. Je to náhoda, nebo máte s koncovkou opravdu velké problémy?
Je to bohužel naše největší slabina. To si musíme přiznat. Máme s tím problémy od začátku sezony. Máme sice alespoň Filipa Vedrala a jeho čtyři góly, ten to tak nějak drží, ale nikdo se k němu zatím nepřidává. To nás zabíjí a okradlo nás to i o vyšší bodový zisk.

Neprosadili jste se ani naposledy na Žižkově. Ten zápas pro vás určitě nebyl jednoduchý také proto, že soupeř před zápasem vyměnil trenéra…
Přesně tak. Víme, že trenér Pulpit je velký bojovník a má za sebou výborné štace, kde několikrát úspěšně dotáhl záchranářské práce. Na druhou stranu i z vlastní praxe vím, že tým ze spodu tabulky, který už potřebuje nutně bodovat, to také nemá jednoduché. My jsme trošku počítali s tím, že na soupeři bude ta tíha povinnosti vyhrát ležet. Projevilo se to tím, že směrem dopředu neměli takové šance jako my. Také jsme měli o trochu víc ze hry ve středu pole, ale skórovat je pro nás opravdový problém.

V utkání 13. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi žižkovskou Viktorií a Vysočinou Jihlava branka nepadla.
Na Žižkově se diváci gólů nedočkali. Vysočina veze domů rozpačitou remízu

Viditelně jste ale zlepšili defenzivu. Ubylo laciných branek, ve zmíněných třech zápasech jste inkasovali pouze jednou z penalty. Alespoň tohle těší, že?
Dá se říci, že ano. Ale obrana není jen o třech nebo čtyřech obráncích, podle toho, v jakém hrajeme rozestavení. Viděli jste i podle našich střídání, že dáváme hodně prostoru mladým hráčům, kteří teprve získávají zkušenosti. S remízou na Žižkově nejsme spokojeni, ale s defenzivou a výkonem mužstva ano.

Když jste zmínil střídání. Vy jste po hodině hry během pár minut třikrát střídal. Byla to reakce na matný vstup týmu do druhé půle?
Určitě. Náš vstup do druhého poločasu nebyl povedený. Navíc jsme museli střídat rychlonohého Křivánka, místo něj šel sedmnáctiletý Fila. A tomu chvíli trvalo, než se do toho dostal. Ale on i ostatní příchozí ukázali některé dobré momenty v utkání.

Na závěr ještě osobní otázka: Jak jste si užil zápas v pozici hlavního, byť zaskakujícího za nemocného kolegu, kouče?
Pro mě to nebyla novinka, už mám něco za sebou. (směje se) My pracujeme jako jednolitý trenérský tým, takže velká změna to nebyla. Ale přiznávám, že Honza Kameník mi tady chyběl.