Duel začal svižně s oboustrannou útočnou snahou. Obrany navíc nepracovaly příliš spolehlivě, takže hrstka příznivců se rozhodně nenudila.

A také hodně vzdychala. Když v 7. minutě vypálil bombu z rohu pokutového území Javůrek, jeho tečovanou střelu Le Giang vyrazil na roh. Poté v končící 12. minutě Javůrek vysunul doprava Fulneka, jeho ostrý centr v malém vápně minul Klíma i další dva jeho spoluhráči, z dalšího útoku centroval zleva Zoubele, Klíma na míč nedoskočil.

Blýskalo se ale i na druhé straně. Po pravém křídle utekl Fotr, jihlavští stopeři zaspali, na malém vápně osamocený Mareček však vůbec v ideální pozici netrefil domácí svatyni. Ve 25. minutě dostal Hadaščok prostor na pokutovém oblouku, jeho přízemní střela jen minula levou tyč.

Basketbalisté přivítají Zlín

Více prostoru k vyniknutí ale dostal hostující gólman. Ve 29. Klíma hlavičkoval po centru Novotného, Le Giang předvedl skvělý zákrok. Stejně tak o deset minut později, kdy Klíma zakončoval rychlou akci z malého vápna, hostující brankář znovu vytasil famózní reflex.

Branku nepřineslo ani nastavení první půle a závar ve vápně Vysočiny, během kterého hosté natřikrát nepropálili míč do sítě.

Rozuzlení zápasu přišlo po hodině hry. V 61. minutě Vejmola špatně rozehrál na Machuču, Hadaščok jim sebral míč, šel sám na branku, po kličce brankářovi pálil z úhlu do prázdné branky, trefil však jen boční síť. Z protiútoku pak naplnil otřepané fotbalové pravidlo Zoubele, který uklidil míč za do té doby vynikajícího Le Gianga – 1:0.

V 70. rozjeli po levé straně Novotný s Čápem rychlou akci, centr sice hosté odvrátili, ale jen ke Klímovi, který nekompromisní ranou pod břevno přidal druhý gól. Uklidnění jihlavští fotbalisté poté v pohodě duel kontrolovali, v samém závěru pak ještě výhru podtrhl svojí druhou brankou v zápase Zoubele.

JIHLAVA – VLAŠIM 3:0Góly: 62. a 89. Zoubele, 70. Klíma. Rozhodčí: Nenadál – Pečenka, Mojžíš. ŽK: Machuča – Piško. Diváci: 894. Poločas: 0:0.
Jihlava: Vejmola - Fulnek, Tlustý, Štěpánek, Novotný – Levin, Machuča – Zoubele, Čáp (73. Šlein), Javůrek (76. Vaculík) – Klíma (83. Turyna).
Vlašim: Le Giang – Kadlec, Štochl, Piško, Túlio – Mareček – Janda (74. Youssouf), Kučera (66. Plachý), Plechatý (66. Skopec) – Hadaščok, Fotr.