Přesto zůstává čtyřiadvacetiletý Ekvádorec optimistou a těší se na další sezonu. Dá se předpokládat, že ji stráví v Jihlavě. „Mám zde dlouhodobý kontrakt,“ vykládá roztomilou, ale správnou češtinou.

Luisi, hovoříte obstojně česky. Cizí jazyky vám nedělají problémy?
Snažím se. (směje se) Pořád mluvím na kluky, odpovídám jim. To se učí skoro samo. Čeština je těžká řeč, ale domluvím se.

LUIS ARROYO
narozen: 8. dubna 1996 (Quinindé, Ekvádor)
kluby: Club Águilas, Universidad Católica, América de Quito, Deportivo Quevedo, Macará, Gualaceo, Azogues, FK Třinec
sezona 2019/2020: Třinec 14 zápasů/bez gólu, FC Vysočina 12 zápasů/2 góly

Když dobře rozumíte, jak vnímáte některé debaty ohledně rasismu v českém sportu a společnosti vůbec? Například plzeňský Jean-David Beauguel hovoří otevřeně o českém rasismu a chuti odejít pryč…
Nemyslím si, že by v České republice bylo nějak moc rasismu. Jsem tady už rok a zatím jsem se s tím nesetkal. Ani předtím v Třinci, ani nyní v Jihlavě.

Vážně nemáte problémy v kabině, na hřišti, nebo když si jen tak vyrazíte do města?
V kabinách ani na hřišti jsem nikdy nic takového nezažil. Nemám strach ani chodit po městě nebo si zajít do restaurace, všechno je v pohodě. Jihlava je krásné město, nemám tady žádné problémy.

Takže váš případný útěk z Jihlavy, potažmo Česka, není na pořadu dne?
Mám ve Vysočině dlouhodobý kontrakt, takže jsem v klidu a těším se na příští sezonu. Ke konci sezony jsem byl zraněný, ale už jsem v pořádku a normálně začnu přípravu na další rok.