Úvodní duel sezony svedl proti sobě dva exligové celky a měl ukázat, jak se oba týmy nachystaly na boj o návrat mezi domácí elitu. Za favorita platila před utkáním Zbrojovka, jenže zápas nabídl zcela opačný obrázek.

Už po půlminutě nádherně zakombinovali Klíma s Fulnekem, Machuča však míč do sítě zblízka nedopravil. Jihlavané dál na hřišti naprosto dominovali a nutili Brňany k chybám v obraně.

Ve dvacáté minutě se k odraženému míči dostal Jozef Urblík a z pětadvaceti metrů jej napálil do sítě.
Poté gólman Zbrojovky Melichárek zlikvidoval další dvě hostující šance. Jenže v nastavení první půle našel míč v pokutovém území nehlídaný Jiří Klíma a poslal Vysočinu do dvougólového vedení.

Obraz hry se nezměnil ani po změně stran. A v končící hodině hry byli hosté po zásluze odměněni potřetí. Druhou brankou v zápase se o tříbrankové vedení postaral Klíma. „Hodně důležité vítězství, v Brně se body lehce dělat nebudou,“ hlásil po utkání spokojený jihlavský střelec.

Zbrojováci, kteří do té doby vyprodukovali jedinou šanci, kdy na konci prvního poločasu Krejčího hlavičku zlikvidoval na brankové čáře Vejmola, dokázali čtvrt hodiny před koncem pouze snížit Lukášem Magerou.

Jihlavský trenér Martin Svědík mohl po utkání spokojeně konstatovat: „V prvním poločase jsme byli výrazně lepší. Do šedesáté minuty jsme předváděli dobré akce, navýšili jsme vedení na 3:0, poté už jsme se více soustředili na udržení výsledku. Sice jsme dostali gól, ale myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Mrzí mě snad jen pár chyb ve středu hřiště, po kterých jsme nabídli soupeři standardní situace.“

Ve druhém kole se FC Vysočina představí na domácí půdě, v pátek přivítá FK Pardubice.

FC Zbrojovka Brno – FC Vysočina Jihlava 1:3
Góly: 72. Magera - 20. Urblík, 45.+4 a 59. Klíma. Rozhodčí: Pechanec - Vlasjuk, Boček. ŽK: Sukup, Kříž, Šural - Urblík, Schumacher. Diváci: 3 113. Poločas: 0:2.
Brno: Melichárek – Sukup, Gáč, Pavlík, Eismann – Bariš – Štepanovský (80. Šural), Kříž, Krejčí (55. Zikl), Lutonský (65. Jambor) – Magera.
Jihlava: Vejmola – Vaculík, Tlustý, Štěpánek, Schumacher – Machuča – Fulnek, Klobása, Urblík (77. Nerad), Zoubele (69. Javůrek) – Klíma (87. Vedral).
Nejlepší hráči: Zoubele, Klíma, Urblík.