Trenére, jak hodnotíte vystoupení týmu v první polovině soutěže?
Tým pracoval slušně do defenzívy, ale stále je potřeba hodně věcí zlepšit. Určitě nás trápila ofenzíva, branek jsme nevstřelili takové množství. Při lepší koncovce by přišlo i více bodů. Některé výkony stály na dobrých základech, ale právě lepší produktivita nám chyběla. Není to však jen o finální části. Je to také o záloze a součinnosti všech řad. Prostor pro zlepšení je velký.

Pohybujete se ve středu tabulky. Je to pozice odpovídající síle týmu?
Dvacet získaných bodů má svoji váhu. Liga se zkvalitnila. Velmi dobře hrají Brno, Sparta B i Vlašim, zvedá se Opava, přibyla exligová Příbram. K úplné spokojenosti mi chybí takových šest bodů. Určitě jsme mohli do remízy dovést zápasy s Vlašimí a v Líšni. Jednoznačně jsme ztratili doma tři body s Opavou, to utkání jsme měli vyhrát. Mohli jsme mít i o dva body více z Příbrami, kde jsme byli lepší, nebo doma s Duklou, která větší část zápasu hrála v deseti. To jsou utkání, ze kterých se dalo vytěžit víc.

Fotbalové utkání FNL mezi FC Vysočina Jihlava a AC Sparta B. Karel Pojezný zcela vpravo.
O Spartě nic nevím, první ligu si chci zahrát v Jihlavě, tvrdí stoper Pojezný

Přišel jste k extrémně mladému týmu. Jak se vám s ním pracovalo?Hráči na mě udělali velký dojem. V kabině je zdravé prostředí, tým drží pohromadě. V Jihlavě je dobrá parta pod vedením zkušených hráčů. Ale právě zkušenosti většině hráčů chybí. Musíme proto být trpělivější. Ještě na jaře někteří hráči ani nehráli, nyní patří ke stěžejním hráčů. Například Karel Pojezný, Miroslav Tureček, prosadil se i Lukáš Fila. O něm jsme v létě uvažovali, co s ním? Má hrát v dorostu, za béčko ve třetí lize? Nakonec se během podzimu dostal na hranu základní sestavy, ve které i dvakrát nastoupil. Celý klub je postavený na dobrých základech, aby tito hráči mohli růst a dostali příležitost. V tomto trendu budeme pokračovat.

Tyto mladíky mělo dirigovat trio zkušených hráčů. Na dlouhý čas ale jeden z nich vypadl. Jak moc chyběl Lukáš Zoubele?
Čekali jsme, že bude mít větší minutáž. Na hřišti chyběl jako lídr, od kterého se budou hráči učit. Během zimy budeme pracovat na tom, aby Lukáš mohl na jaře absolvovat co největší počet zápasů.

Ochozy jihlavského fotbalového stadionu zůstávají v letošní sezoně pohříchu opuštěné.
Jihlavský fotbalový stadion nebouří. Fanoušci v této sezoně Vysočinu opustili

Negativem jistě byla malá návštěvnost domácích utkání…Vážíme si každé podpory a toho, kdo přijde. Doba je ale taková, jaká je. Možná lidé i zpohodlněli a sledují zápasy víc doma než na stadionech. Samozřejmě bychom si přáli větší diváckou kulisu. V týmu je spousta odchovanců, kteří mají vztah k regionu. Kdo jiný by měl být pro diváky zajímavý než místní hráči? Chtěl bych proto všechny příznivce Vysočiny vybídnout k povzbuzování. Aby nám na stadionu vytvářeli opravdu domácí prostředí a tím nám pomáhali.

Jaká bude zimní příprava?
Sejdeme se šestého ledna. Další dva dny podstoupí hráči zátěžové testy, poté začne vlastní příprava. Bude se odehrávat z osmdesáti, devadesáti procent v domácím prostředí. V Jihlavě sehrajeme i část přípravných zápasů.