Poslední výjezd jihlavských fotbalistů potvrdil jejich skvělou bilanci na venkovních hřištích. Remízou 1:1 ve Varnsdorfu si Vysočina podržela pozici čtvrtého nejlepšího celku na stadionech soupeřů. „Herně jsme byli lepší,“ uvedl pro Deník ke konečnému výsledků jihlavský trenér Aleš Křeček.

Zápas sice nebyl zabalen do atraktivního hávu, Vysočina ale tvrdila muziku. „Měli jsem výrazně vyšší držení míče. Soupeř na nás čekal a snažil se využít svých rychlých hráčů vepředu, především Schöna. Dával míče za naši obranu, ale ta si s tím dokázala poradit,“ popsal dění prvního poločasu kouč.

Utkání 22. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi FK Varnsdorf a FC Vysočina Jihlava.
Vysočina vyválčila bod. Ve Varnsdorfu trefil cennou remízu v závěru Vedral

Jenže jeho svěřenci nedokázali své útočné snažení přetavit v gólové vyjádření. „Měli jsme tam některé dobré akce, příležitost Vedrala, ale nadějné situace jsme nedotáhli do finální šance,“ mrzelo Křečka.

Druhá půle začala podobně, ale postupně se začali prosazovat domácí. „Zhruba od šedesáté do pětasedmdesáté minuty jsme měli problémy, soupeř nás přehrával. Herně jsme spadli, což Varnsdorf využil k vedoucí brance,“ komentoval situaci trenér Vysočiny.

Jestliže minule doma Jihlavané vítězství v poslední desetiminutovce ztratili, tentokráte ho Varnsdorfu osm minut před koncem sebrali. „Cením si toho, že se kluci dokázali zvednout a vyrovnat,“ těší jihlavského stratéga.

Podobně těžké utkání podstoupí Jihlava v neděli na půdě Táborska. „Je to bojovný tým, čekám těžký boj. Předpokládám, že soupeř bude opět dobře organizovaný, hrát zezadu a čekat na brejkové příležitosti. My však i tam pojedeme s cílem bodovat,“ uzavřel Aleš Křeček.