Vysočina vstoupila do duelu způsobem, jakým rozhodně nechtěla. Velmi brzy inkasovala první branku. Po oboustranně opatrném začátku už v osmé minutě vyšel domácím rychlý útok a Guba otevřel skóre – 1:0.

Hosté mohli vyrovnat, ale Zoubele dvakrát krátce za sebou ztroskotal na domácím gólmanovi. A protože se činil na druhé straně i Vejmola, skóre nenarůstalo, byť se tempo i kvalita hry výrazně zvedly.

Jenže v závěru prvního poločasu vyrobil velkou hrubku Breda, Guba našel Lingra, který dostal domácí do slibného dvoubrankového vedení.

Po změně stran se dala očekávat zvýšená aktivita hostí, ta ale nepřicházela.

Naopak.

Výborně hrající Guba i aktivní Čolič výrazně zaměstnávali jihlavskou defenzivu.

Z ničeho nic však přišlo, po první vážnější akci hostí, snížení. Klíma pronikl po levé straně až před branku a z úhlu přehodil Pastornického – 2:1.

Nyní teprve Vysočina ožila a měla i příležitosti na vyrovnání. Jenže Zoubele ani Klíma neuspěli, podezřelý penaltový zákrok na Šulce byl posouzen jako faul hostujícího mladíka.

A když už bojovník Zoubele přece jen míč dotlačil do sítě, gól nebyl uznán pro ofsajd.

Na hřišti přibylo nervozity, hráči se začali věnovat více sobě než hře, takže místo gólů už viděli diváci jen žluté karty. Karvinští viditelně bránili alespoň minimální náskok, což se jim nakonec podařilo.

Jihlavané sice prohráli, ale těsná porážka je i nadále drží ve hře o postup, čímž splnili svůj první postupný cíl.

Odveta je na programu v neděli 2. června od 18.30 hodin.

KARVINÁ - JIHLAVA 2:1

Góly: 8. Guba, 42. Lingr – 53. Klíma. Rozhodčí: Matějček – Blažej, Hock. ŽK: Smrž, Krivák – Javůrek, Zoubele, Vaculík. Diváci: 3 456. Poločas: 2:0.

Karviná: Pastornický – Čolič, Krivák, Rundič, Záhumenský – Smrž – Ba Loua, Lingr, Budínský (90.+1 Faško), Guba (71. Bukata) – Wágner.

Jihlava: Vejmola – Breda, Chlumecký, Tijani, Novotný – Vaculík, Šulc – Javůrek (79. Preisler), Zoubele, Petr (90.+1 Šefčík)– Klíma (85. Klobása).