„Do vápna přišel výborný centr mezi naše stopery, na míč si nabíhali dva jejich hráči, možná, že tím i vytvořili sami na sebe tlak a zakončili do prostoru, kde jsem stál,“ popsala poslední akci zápasu jihlavská brankářská jednička.

Byla to přitom jediná přímá střela ústeckých fotbalistů na svatyni Vysočiny ve druhém poločase. Jihlava totiž ve druhé půli zcela ovládla do té doby spíše vyrovnané a opatrné utkání a měla i šance na skórování.

Jenže Zoubele, Klobása ani Javůrek své příležitosti nevyužili. „Měli jsme těch šancí opravdu víc, je to škoda, že jsme nějakou neproměnili. Tři body jsme si zasloužili,“ popsal svůj pohled na průběh zápasu Vejmola.

Čtyřiadvacetiletý brankář Jihlavy měl více práce v prvním poločase, kdy musel vyřešit několik jedovatých situací. „Naštěstí nebyly jejich střely lépe umístěné a na míč jsem dosáhl,“ odmítá Vejmola zveličovat své zásluhy na udrženém čistém kontu.

Přestože odchovanec Slavkova u Brna litoval promarněné možnosti na tříbodový import, výslednou remízu považuje za dobrý start do sezony. „První zápasy bývají takové ošemetné,“ vysvětluje gólman. „Soupeře ještě tolik neznáte, většinou prošly obměnami kádrů. To je ostatně i náš případ. Všechno si to teprve za běhu sedá, hráči si na sebe ještě zvykají a sehrávají se, nejsou tam takové automatismy. Získaný bod je proto dobrým vkladem do začátku.“