Naposledy byl v základní sestavě jihlavských fotbalistů Jaroslav Peřina třiadvacátého dubna v domácím utkání 24. kola F:NL proti Dukle Praha (0:1).

V utkání však odehrál jen třicet čtyři minuty, po nichž musel pro svalové zranění střídat. Od té doby nastoupil jen na sedmnáct minut podzimního duelu čtvrtého kola v Kroměříži.

Jaroslav Peřina
narozen: 19. 1. 2000, Chrudim
kariéra: FC Hlinsko, MFK Chrudim, FC Hradec Králové, SK Sokol Prosetín, FK Pardubice, AC Sparta Praha, Jablonec, FC Vysočina Jihlava (od června 2021)
úspěchy: starty v českých mládežnických reprezentacích, jedno utkání v tuzemské nejvyšší soutěži za FK Jablonec

A do úvodní jedenáctky se znovu postavil až v pátek. „Jsem rád, že jsem dostal v utkání důvěru. Byly to dlouhé tři měsíce. Jen je škoda, že jsme nevyhráli,“ uvedl po porážce (mimochodem rovněž 0:1) se Zbrojovkou Brno.

Vysočina byla favoritovi soutěže minimálně rovnocenným protivníkem. V prvním poločase mohla pravděpodobně jít i do vedení, sudí však zákrok právě na Peřinu v pokutovém území hostů jako penaltový neviděl. „Za mě jasná penalta,“ krčil rameny po utkání třiadvacetiletý bek. „Nejprve mi říkal, že jsem to tam trošku přifilmoval. Po přestávce mi potom řekl, že to penalta asi byla.“

Podobně sporných situací bylo však v utkání více. Na obě strany. „Já jsem se to snažil nevnímat a hrát svoji hru. Ale penalta na mě byla jasná, a na Laciho (Matúš Lacko) asi taky. Pak to kompenzoval na druhé straně,“ uznal Peřina.

Utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi FC Vysočina Jihlava (ve žlutém) a Zbrojovkou Brno rozhodla jediná branka hostujícího Alijagiče.
OBRAZEM: Fotbalisté Vysočiny na Brno nestačili, hosté využili početní výhodu

Vysočina šla následně po necelé hodině hry do deseti a Brno převzalo otěže utkání. „Měli jsme před tím dát nějaký gól, to nám chybělo. V deseti už to bylo proti takovému soupeři těžké,“ věděl jihlavský obránce.

Jihlavané nevyhráli už čtyři zápasy v řadě. K jedné remíze během této série přidali tři těsné porážky 0:1. „Chybí nám hlavně lepší finální fáze a přesnější koncovka,“ uvědomuje si Jaroslav Peřina.

Celý rozhovor s Jaroslavem Peřinou si poslechněte v našem videu:

Zdroj: Deník/Karel Líbal