Kapitáne, jak byste okomentoval průběh baráže?

Nebyli jsme horším týmem. Řeknu to na plnou pusu. O výsledku nerozhodly fotbalové kvality, ale jiné věci. Myslím si, že lidé to viděli. Pokud budeme fotbal dál dělat takovýmto způsobem, bude to fanoušky, sponzory, majitele odrazovat a nikam se nebude dál posouvat.

Co vám nejvíce vadilo?

Když se někdo kompetentní podívá na průběh obou zápasů, tak by z toho měl něco vyhodnotit. Asi bych se neměl vyjadřovat k rozhodčím, ale nechápu, jak může pan rozhodčí Matějíček řídit utkání v Karviné tak, jak to předvedl. Penaltu na nás dokonce otočil jako náš faul. Chyby děláme i my hráči nebo trenéři, ale tam byla cítit jasná arogance. Sami karvinští hráči nám pak říkali: Co s tím máme dělat? Jak tvrdí trenér Csaplár, je to bludný kruh fotbalu. Já dodávám, je to bludný kruh řízení utkání od rozhodčích. V posledních kolech soutěží to bylo jasně vidět. Ať už to byly zápasy Karviné s Opavou či v Příbrami, nebo potom naše v baráži. To potom máme zase někoho řezat my ve druhé lize? Jestli je tohle fotbal budoucnosti, tak mně se to nelíbí.

Jako kapitán jste při sporných situacích druhého utkání komunikoval se sudím Martinem Nenadálem. Jak vám vysvětlil svá rozhodnutí?

Při té ruce gólmana mimo vápno i po faulu na unikajícího Zoubeleho rozhodčí říkal, že by to ještě nebyla vyložená šance. Že by náš hráč nešel sám na branku… A o tom to je. Oni si to vždycky nějak odůvodní.

Odvetné utkání baráže o účast v první fotbalové lize mezi FC Vysočina Jihlava a MFK Karviná.
Dvacet minut od ligy. Vysočina jen remizovala, slaví Karviná

Přesto jste mohli o výhře v neděli rozhodnout sami. Připomeňme například nastřelené břevno. Byly tam i další příležitosti.

Samozřejmě, že v důsledku to je o výkonech na hřišti, o neproměnění našich šancí. Jenže tendenční řízení utkání tam bylo cítit. Ať si to rozhodneme my na hřišti, kde lepší prostě vyhraje. Karviná dala regulérní gól, to nezpochybňuji. Ale ve druhém utkání měli minimálně dva její hráči dostat červenou kartu. K tomu není co víc říct. Navíc v závěru utkání se nám pomezní rozhodčí směje do očí…

Měli jste tedy vůbec šanci v baráži uspět?

Zopakuji, že jsme nebyli horší. My jsme to měli o něco lehčí, protože jsme neměli, na rozdíl od Karviné co ztratit. Nevyšlo to, nezbývá, než jim pogratulovat, protože ti kluci na hřišti za to nemohou. Jenže o všem rozhodli jiní pánové.

Šlo o vaše poslední utkání?

To ještě nevím. Vím, že sedmnáctého června po dovolené sem přijdu na začátek přípravy, sedneme si a pobavíme se o budoucnosti.

Odvetné utkání baráže o účast v první fotbalové lize mezi FC Vysočina Jihlava a MFK Karviná.
Otevřená výzva klubům, jejich majitelům, komisi rozhodčích, VV FAČR a LFA!