Ani čtvrt hodiny se nečekalo na úvodní branku zápasu. Smejkal sice v sedmé minutě ještě trefil pouze tyč vlašimské svatyně, o stejný počet minut později ale nacentroval přesně na hlavu Zoubeleho – 1:0.

Úvodní šou mladého jihlavského záložníka pokračovala dál. Jen chvilku po vedoucím gólu ztroskotal na Bačkovském, ve 22. minutě už ale z malého vápna mířil přesně.

Rychlý nástup domácích Středočechy natolik utlumil, že se v prvním poločase prakticky k ničemu nedostali.

Výrazná převaha Vysočiny pokračovala i po změně stran, a znovu byla velmi rychle oceněna dalším gólem s pečetí zkušenosti. Na Vaculíkův centr si naskočil Tlustý a zvýšil již na 3:0.

Jihlavané ale letos na podzim už třikrát hodně zahazardovali s podobně nadějnými náskoky. Čtvrt hodiny před koncem duelu tak patrně mnohým fanouškům poněkud zatrnulo. Hostující kapitán Janda se z úhlu trefil přesně ke vzdálenější tyči jihlavské branky a zdálo se, že ze selanky by mohlo být ještě drama.

To však záhy odmítl vynikající Smejkal, jenž po rohovém kopu propálil Bačkovského a stvrdil tak podzimní stoprocentní domácí bilanci Vysočiny.

JIHLAVA – VLAŠIM 4:1

Góly: 14. Zoubele, 22. a 76. Smejkal, 53. Tlustý, – 74. Janda. Rozhodčí: Berka – Poživil, Lakomý. ŽK: Lacko - Pilík. Diváci: 1 029. Poločas: 2:0.

Jihlava: Vejmola – Mikuš, Tlustý, Vedral, Javůrek (85. T. Svoboda) – Vaculík, Lacko - Zoubele, Fortelný, Smejkal (81. Koubek) – Rezek (71. Novotný).

Vlašim: Bačkovský – Kadlec, Štochl, Broukal, Pilík (46. V. Svoboda) – Janda, Breda, Januška, Blecha (59. Průcha) – Plachý, Fotr (63. Jakubov).