Prostějovský nováček potvrdil v Jihlavě, že se mu na venkovních hřištích daří. Po většinu hracího času byli Hanáci herně lepší, vypracovali si i vyložené brankové příležitosti.

Především ve druhém poločase to ve vápně domácích hořelo. Jenže osamocený Kroupa sám před Vízkem selhal, stejně jako Hapal, kterého do šance vyslal Žikol. Prudký projektil Machynky proletěl jen milimetry od pravé tyče jihlavské svatyně, zmar hostí pak došel vrcholu v 78. minutě.

Jihlava zahrála natolik mizerně svůj rohový kop, že po něm běželi z poloviny hřiště Slaninka s Koudelkou sami na domácí branku. Jenže ani tuto megašanci prostějovští hráči neproměnili… „Sedmdesát procent zápasu jsme byli lepší než domácí. Ale pokud zahodíme i ty nejvyloženější šance, nemůžeme myslet na úspěch,“ drtil mezi zuby zklamaný hostující kouč Oldřich Machala.

Jihlavští tentokráte žádné ofenzivní manévry opravdu nepořádali. V první půli se dvakrát připomněl Klíma, který však netrefil branku, Štěpánkovu hlavičku zblokovali obránci na roh, Levinův přímý kop z hranice vápna rovněž nebyl přesný.
Jedinou šanci tak měl favorit v 77. minutě, kdy Zoubeleho ránu Bréda vytěsnil zpod břevna na roh. Když už se zdálo, duel nakonec vítěze nepozná, udeřilo do hostující branky.

Nevinný taktický faul na polovině hřiště přinesl poslední centr do ohně, kde se po sérii hlaviček míč snesl k pozapomenutému Zoubelemu, jenž ranou mezi nohy brankáře rozjásal Vysočinu.

„Prostějov byl velmi nepříjemný protivník, prezentoval se zde velmi dobře organizovanou hrou a rychlými protiútoky, ze kterých si vypracoval šance,“ glosoval zápas domácí asistent Michal Šmarda. „Jsme rádi, že jsme to přežili, vzadu udrželi nulu a přes některé nepovedené pasáže hry jsme nakonec urvali tři body a potvrdili tak výhru ze Žižkova.“

JIHLAVA – PROSTĚJOV 1:0

Góly: 90.+5 Zoubele. Rozhodčí: Severýn – Fišer, Dresler. ŽK: Klíma, Šlein – Janíček, Slaninka, Schuster. Diváci: 1 349. Poločas: 0:0.
Jihlava: Vízek – Fulnek, Štěpánek, Tlustý, Preisler – Levin (85. Šlein), Machuča – Javůrek (77. Turyna), Zoubele, Novotný – Klíma (65. Šefčík).
Prostějov: Bréda – Slaninka, Janíček, Schuster, Machynek – Polák – Koudelka (88. Kovařík), Žikol (80. Fládr), Pernatskyj (74. Pančochář), Hapal – Kroupa.