Byla to pro ně velice těžká prověrka. V dalším přípravném utkání přivítali jihlavští fotbalisté ve středu hráče třetiligového Znojma. Houževnatý protivník ovládl první poločas, po změně stran ale Vysočina zabrala a nakonec zvítězila 2:1.

Jihlavský tým zvítězil již potřetí v řadě a v přípravném období zůstává nadále neporažen. Tentokráte o jeho výhře rozhodli po změně stran přesnými zásahy Milan Piško a Fares Shudeiwa.

Výhra se ale nerodila lehce. „Znojmo se ukázalo jako velmi kvalitní soupeř, který v některých ohledech dosahoval parametrů druhé ligy. Byli takticky dobře připraveni, disponovali kvalitními individualitami a byli agresivní v soubojích,“ komentoval zápas pro klubový web asistent trenéra Vojtěch Lampíř.

Během tohoto týdne by měli na zkoušku do 
týmu Fotbalové školy Třebíč, druhého celku podzimní tabulky krajského přeboru, dorazit hráči ze zahraničí.
Dorazí exotika? Fotbalová škola Třebíč otestuje hned několik zahraničních hráčů

Prohraný první poločas znamenal důraznou přestávkovou domluvu. „Před druhým poločasem jsme si něco řekli, hra se zklidnila, také díky tomu jsme nepříznivě se vyvíjející zápas dokázali otočit,“ ocenil.

Výkon svěřenců trenéra Davida Oulehly však nebyl dobrý. „V naší hře bylo hodně nepřesností, hlavně ve výstavbě hry a finální fázi. V těchto parametrech, pokud akce chceme dotáhnout ke gólům, potřebujeme být přesnější,“ sdělil Lampíř.

Těšit jej však mohlo to, že nepříznivý vývoj zápasu dokázal jeho celek otočit. „Nás samozřejmě těší obrat skóre, kterého jsme dosáhli. Vyrovnání stavu přišlo po rohovém kopu a druhá branka padla z penalty.“

Z obavy o možná zranění při přípravných zápasech se letos rozhodl trenérský štáb fotbalistů TJ Dálnice Speřice (v červeném) k volbě soupeřů z nižší krajské soutěže.
Riskantní krok? Fotbalisté Speřic hrají pouze proti mančaftům z nižších soutěží

A Lampíř ještě dodal: „Myslím si, že naše vítězství bylo, hlavně s ohledem na držení míče, herní převahu a vytvořené příležitosti, zasloužené. Soupeř si šance vypracoval jen po našich individuálních chybách.“

Další zápas čeká na fotbalisty Jihlavy už zítra, kdy od dopoledních 11 hodin přivítají Na Stoupách rovněž třetiligové Rosice. Před jarní mistrovskou premiérou na půdě juniorky Sigmy Olomouc se ještě utkají se Startem Brno a Líšní.


Načítám tabulku ...