Přestože ještě mohou čistě teoreticky jihlavští fotbalisté snít o účasti v baráži o nejvyšší soutěž, pokud se tedy bude hrát, sobotní utkání s Prostějovem bude spíše už jen prostorem pro vyzkoušení nových věcí či hráčů.

Vysočina má momentálně problémy s řadou zraněných hráčů, hostující Hanáci v klidném středu tabulky dávno odvrátili hrozbu sestupu.

Lepší formu vykazují aktuálně hosté, kteří na jaře získali šestnáct bodů. O pět víc než Vysočina. „Po příchodu trenéra Šustra v zimě se Prostějov herně proměnil,“ vypozoroval jihlavský asistent Josef Mucha. „Hrají daleko více kombinačně, snaží se o konstruktivní rozehrávku. Vychází z toho zajímavější a pohlednější fotbal než v předchozím období.“

Během dohrávání soutěže je ale odhadování sestav doslova věštěním z křišťálové koule. Připomeňme poslední domácí utkání Jihlavy, proti které nastoupil Vyšehrad s devíti jinými hráči, než na jaře obvykle nastupoval.

Utkání Fobalové národní ligy mezi FK Pardubice (ve červenobílém) a FC Vysočina Jihlava (v modrém) na hřišti pod Vinicí v Pardubicích.
Šance na baráž: po porážce s Pardubicemi miniaturní. Jihlavě nevyšel začátek

Prostějovští předem hlásí vykartované Biolka a Bialeka, zraněné jsou opory Polák a Kroupa. V brance by se mohl opět objevit zmíněný Filip Mucha. „Myslím si, že nastoupí,“ přitakává otec Josef. „Díky tomu, že Prostějov netíží záchranářské starosti, snaží se herní zátěž rozložit na více hráčů. Se synem jsem v pravidelném kontaktu, ale rozhodně se nijak nehecujeme.“

Mucha junior v sezoně nastoupil k pěti zápasům, včetně posledního proti Hradci Králové. V něm přispěl k překvapivé výhře svého týmu 2:1.

Složení sestavy není zřejmé ani u domácích. Po pondělním utkání v Pardubicích je pošramoceno několik hráčů. „Ke změnám v základní sestavě určitě dojde,“ avizuje asistent trenérá Mucha.

Předposlední domácí utkání Vysočina v sezoně začíná v sobotu v sedmnáct hodin.