Vstup do utkání hostům nevyšel. Svoboda ve 4. minutě fauloval pronikajícího Amblera a sudí nařídil pokutový kop. K němu se postavil Firbacher a otevřel skóre zápasu – 1:0.

Fotbalistům FC Vysočina se ovšem povedl obrat během tří minut! V 15. minutě ještě dvě dorážky po rohu gólem neskončily, Vedral ovšem napotřetí našel skulinku mezi hradbou těl. Za pár okamžiků centroval Tureček a Franěk trestal – 1:2.

Varnsdorf se chtěl dočkat premiérové výhry v sezoně, po pauze proto notně přidal na obrátkách. V 54. minutě se Osaghae opřel z hranice vápna do míče a tvrdou ranou vymetl pravou šibenici Mastného branky – 2:2.

Branka Vojtěcha Němce po rohovém kopu rozhodla o sobotní výhře 1:0 fotbalistů Okříšek (v červeném) na půdě Bystřice nad Pernštejnem (v černém).
OBRAZEM: Fotbalisté Okříšek si výhrou v Bystřici upevnili vedení tabulky přeboru

Za další čtyři minuty šla Jihlava do deseti, když Araujo-Wilson šel za oplácení předčasně pod sprchy. Aby toho nebylo málo, po hodině hry zakončoval pěknou kombinaci Hodek, balon ale do vlastní branky dopravil Tonbul – 3:2.

Když devět minut před koncem viděl červenou kartu po dvou žlutých právě Tonbul, zdálo se být hotovo. V poslední minutě ale Piško vysunul do pravého křídla Křivánka, ten unikl svým strážcům a před branku předložil ideální míč zakončujícímu Ogiomademu, který zařídil remízu – 3:3.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 12. KOLO
VARNSDORF - JIHLAVA 3:3
Góly: 5. Firbacher (PK), 54. Osaghae, 63. Tonbul (vlastní) – 15. Vedral, 18. Franěk, 90. Ogiomade. Rozhodčí: Krejsa – Ratajová, Cichra. ŽK: 59. Kosař, 67. Samko – 37. Fila, 42. Franěk, 81. Tonbul. ČK: 58. Araujo-Wilson, 81. Tonbul (oba Jihlava). Diváci: 475. Poločas: 1:2. Varnsdorf: Vaňák – Ambler, Kubista, Kosař, Zálešák – Osaghae (86. Michal), Kříž (46. Podzimek) – Rudnytskyy (60. Omon), Samko, Gembický (46. Stránský) – Firbacher (60. Hodek). Jihlava: Mastný – Svoboda, Vedral, Tonbul, Peřina (68. Piško) – Tureček, Pešek (78. Shudeiwa) – Franěk (68. Ogiomade), Selnar (68. Křivánek), Fila – Araujo-Wilson.