Oba týmy předvedly ofenzivní hru se spoustou dramatických situací před brankami, třemi neuznanými brankami, a především s kvartetem těch regulérních.

Dlouho se zdálo, že diváci branku snad ani neuvidí. Fulnekova střela z dvaceti metrů těsně minula cíl, Zoubeleho technický pokus zlikvidoval pohotový Tvrdoň. Na druhé straně pohrdli dobrými pozicemi Šup, Dvořák i Nágl. „Jako divákovi by se mi utkání moc líbilo, hlavně v prvním poločase to bylo nahoru dolů. Ale jako trenérovi rozhodně ne. Měli jsme tam okénka v obraně, nechali jsme soupeře dostat se do šancí,“ uznal domácí kouč Martin Svědík.

Až ve 40. minutě po skrumáži v malém vápně hostí nadvakrát dotlačil míč Zoubele. O dvě minuty později pak tragicky rozehrál na půlící čáře Peterka, Fulnek potáhl míč směrem kupředu a v pravý čas přihrál do běhu Zoubelemu. Ten si nadvakrát pohrál se stopery hostí a bombou pod břevno zvýšil na 2:0. „Lukášovy góly hodně ovlivnily další průběh zápasu,“ dodal Svědík.

Ofenzivní představení pokračovalo i po přestávce. Jen v opačném gardu. Více útočili hosté, na brejky hráli domácí. Brzy jim pak také jeden skvěle vyšel, když si na měkký centr z pravé strany nejvýše naskočil stoper Tlustý a hlavičkou zvýšil vedení.

Zdánlivě rozhodnuté střetnutí dostalo o pět minut později zápletku, když po rychlém brejku snížil rovněž hlavičkou Šup.

Víc už ale hosté nedokázali. „Výsledek je pro nás krutý,“ uvedl hostující kouč Aleš Křeček. „V určitých fázích jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem, ukázala se ale kvalita Vysočiny ve vápnech. My jsme své šance nevyřešili dobře a při inkasovaných brankách jsme se chovali naivně.“

Navíc těsně před koncem utkání Nágl zbytečně sestřelil v rohu velkého vápna Machuču a domácí kapitán uzavřel brankový účet zápasu. „Jsem obrovsky šťastný, že jsme mé poslední utkání v Jihlavě zvládli vítězně,“ rozloučil se se svým angažmá Svědík. „Byl jsem tady spokojený a budu na to období vždy rád vzpomínat.“

JIHLAVA – ÚSTÍ N. L. 4:1
Góly: 40. a 42. Zoubele, 58. Tlustý, 88. Vaculík (PK) – 63. Šup. Rozhodčí: Váňa – Arnošt, Boček. ŽK: Šlein, Štěpánek – Dvořák. Diváci: 1 139. Poločas: 2:0.
Jihlava: Vejmola – Vaculík, Štěpánek, Tlustý (88. Vedral), Preisler – Levin, Šlein – Fulnek, Zoubele (55. Machuča), Novotný – Klíma (78. Klobása).
Ústí n. L.: Tvrdoň – Strada (55. Procházka), Kingue, Pimpara (74. Richter), Bílek – Peterka – Krátký, Dvořák, Drame (55. Matějka), Nágl - Šup.