Truchlivá bilance Vysočiny po pauze v soutěži je známa. Pouhé dva získané body, pád z druhého na šesté místo. A především – neutěšená hra.

To soupeř jede na vítězné vlně. Ještě neprohrál, získal třináct bodů a pevně se usadil na druhé příčce. O deset bodů před Vysočinou…

Navíc forma svěřenců Miloslava Machálka je především doma úctyhodná. Brňané v sezoně na svém hřišti ještě neprohráli.

22. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY MFK Chrudim - FC Vysočina Jihlava
Úplně jsme zaspali začátek utkání, nechápal Kučera. Bylo to trapné, dodal Lacko

Favorit je tak před utkáním více než jasný. „My se ale jako outsider necítíme,“ odmítá předem poraženeckou náladu jihlavský asistent Josef Mucha.

Přesto, že Vysočina venku nevyhrála už devět zápasů v řadě, navíc navlékají i nepříjemnou šňůru pěti zápasů bez vítězství. „Možná i proto můžeme do Brna jet s větším klidem a touhou tuto špatnou bilanci zlomit. Nachystáme se jako na předešlé zápasy a věříme, že tentokrát hráči budou lépe plnit pokyny, které jim předáme. A také že budou lépe bránit a budou odvážnější směrem dopředu,“ věří Mucha.

22. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY MFK Chrudim - FC Vysočina Jihlava
Vysočina se potápí. Chrudim rozhodla už do patnácté minuty utkání

Jenže právě v defenzivě mají trenéři velké trable. V Chrudimi se vykartoval Javůrek, k dispozici patrně stále nebude stoper Tlustý. „Ještě není v plném zatížení,“ prozradil Mucha, který přesto naznačil jeden možný návrat do sestavy: „Je možné, že už budeme moci využít Křišťála.“

Duel Brno – Jihlava se hraje od osmnácti hodin.