Protivníci dlí na opačných pólech druholigové tabulky. Táborsko je na předposlední příčce, Jihlava naopak na druhé.

Rozdílný byl i vstup týmů do letošního roku. Jihočeši padli ve Vítkovicích 0:1, Vysočina vydřela výhru nad Znojmem 2:1.

Nutno objektivně přiznat že i poměrně šťastnou. „V prvním poločase jsme sice rychle vedli, ale potom jsme nedokázali vyřešit jednoduché situace, ztráceli jsme lehké míče a všude jsme byli pozdě. Ve druhém poločase jsme hráli lépe, ale jen po šestnáctku. U řady hráčů bylo vidět hodně nervozity, prali jsme se s nekvalitou a nízkým herním sebevědomím,“ lamentoval trenér Radim Kučera.

Hokejový zápas mezi Litoměřicemi a Jihlavou.
Postup je blízko. Dukla zaspala úvod, poté už dominovala

Je proto nasnadě, že se dají očekávat změny v sestavě. Také proto, že do jejího složení promluví vnější vlivy. Ze zdravotních důvodů nemohou nastoupit Tlustý a Novotný, proti Znojmu se vykartoval Zoubele. „Disponujeme dostatečně širokým kádrem hráčů, kteří by měli být připraveni na zápas. Věříme, že absentující fotbalisty dokážeme nahradit. A ti, co dostanou příležitost, toho využijí k prosazení do základní sestavy,“ odmítl nervozitu z absencí Kučerův asistent Josef Mucha.

Přestože je Táborsko, stejně jako vloni, namočené do sestupových vod, Jihlavané přesto nebude mít cestu k bodům nijak snadnou. Táborsko před zimu posílilo, na pozici kouče přišel Petr Mikolanda. „Čeká nás kvalitní a nebezpečný soupeř, který bude mít v domácí jarní premiéře velkou motivaci uspět,“ ví Mucha.

Utkání Táborsko – Jihlava začíná ve 14.30 hodin.

Kamery jsou na svém místě, zkušební měření začalo.
OBRAZEM: Začali měřit rychlost v tunelu