Po výhře 1:0 nad Vyškovem si Jihlava připsala první jarní body ze hřiště soupeře. Nic víc, nic míň. Vyhrávaly i další celky z druhé poloviny tabulky a situace se ještě více znepřehlednila.

Osmou Vlašim (35 bodů) a předposlední Prostějov (31) dělí jen čtyři body. Desátá Jihlava (34) má na sestupovou příčku náskok o bod menší. A v posledních třech kolech hraje s podobně ohroženými celky.

Kladem pekelného losu je fakt, že jihlavští fotbalisté mohou o své záchraně rozhodnout sami. Nemusí se ohlížet na ostatní výsledky. Zápasy v Příbrami (33), se Žižkovem (35) a v Opavě (34) budou doslova o život.

V utkání 26. kola druhé fotbalové ligy ztratil FC Vysočina Jihlava dvoubrankové vedení a s FK Varnsdorf (v černém) jen remizoval 3:3.
OBRAZEM: FC Vysočina ztratil s Varnsdorfem nadějné vedení a získal doma jen bod

Skalp Vyškova naznačil možnosti jihlavského celku. „Mužstvo po celé utkání pracovalo a dřelo. Vycházelo z pozorné defenzívy do nebezpečných kontrů,“ okomentoval výkon svěřenců pro klubový web trenér David Oulehla.

Druhá liga pokračuje už o víkendu. Na výkonu z Drnovic se dá stavět i v Příbrami, kde po několika zápasech nastoupila sestava se čtyřmi obránci. „Protože se nacházíme uprostřed anglického týdne, chtěli jsme rozložit zátěž na více hráčů. Další těžký zápas hrajeme už za tři dny, takže prostor na regeneraci je velmi malý a otázka další rotace v sestavě je logická,“ nechtěl zatím více prozradit kouč Oulehla.

Střetnutí v Příbrami se hraje v sobotu od sedmnácti hodin. Stejný čas výkopu mají i poslední domácí zápas Vysočiny se Žižkovem v neděli devatenáctého května a závěrečný zápas sezóny v Opavě v sobotu pětadvacátého května.