Domácí střetnutí s Varnsdorfem je proto pro svěřence trenéra Radima Kučery mimořádně důležité.

Vysočina musí doma potvrdit letošní stoprocentní bilanci a udržet se na barážových příčkách. „Dostali jsme se do situace, že musíme tabulkové postavení potvrzovat doma, když nejsme schopni vozit body z venku,“ netají Kučerův asistent Josef Mucha.

Trenér FC Vysočina Jihlava Radim Kučera.
Trenér Kučera: Na Dukle se dalo bodovat, ale zaspali jsme začátky poločasů

K zisku vytoužených tří bodů musí jihlavští fotbalisté zlepšit v podstatě všechny herní činnosti. „Především musíme být přesnější v předfinální fázi a důraznější v koncovce, než tomu bylo v pondělí na Dukle,“ apeluje na hráče Mucha.

Očekávat se dají změny v sestavě Vysočiny. Ne jen kvůli potřebě zlepšit herní projev. Tým řeší i aktuální zdravotní problémy. Na Dukle nenastoupil Fortelný, po půlhodině odstoupil Křišťál, duel nedohrál ani Tlustý. „Věříme, že se nám oba obránce podaří uschopnit. U Fortelného bude hodně záležet na jeho pocitech a schopnosti naplno podstoupit všechny souboje,“ prozradil Mucha.

Jihlavský středopolař Lukáš Zoubele (zcela vlevo) sice na Dukle skóroval, z bodů se přesto radovali Pražané.
Zaplatili jsme za ohromnou hrubku před druhým gólem, mrzí Zoubeleho

První domácí utkání Vysočiny po nucené přestávce je na programu v pátek od šestnácti hodin, a do hlediště bude kromě zainteresovaných osob povolen přístup padesáti majitelům permanentních vstupenek. Více informací najdete na web FC Vysočina.