Mladá defenziva Jihlavy ve třech předchozích duelech inkasovala pouze dvakrát. Na hřišti Zbrojovky v nedělním večeru lovili Jihlavané míč ze sítě hned čtyřikrát.

A co hůř. Vždy po zásahu jediného hráče. „Jakub Řezníček je ohromně zkušený hráč. Je silný na balonu i zády k brance. Bylo těžké ho bránit. Myslím, že právě proti nám se prosadil díky svým zkušenostem,“ ocenil výkon protivníka stoper Vysočiny Tomáš Vlček.

Jihlavané opět inkasovali góly ze špatně pokrytých standardních situací. „Z naší strany se jednalo nevydařené utkání. Inkasovali jsme branky z řad laciných ze standardních situací. Byť to soupeř velmi dobře sehrál, nedokázali jsme si poradit v defenzivě s útočníkem Řezníčkem,“ glosoval utkání kouč Jan Kameník.

Fotbalový zápas mezi brněnskou Zbrojovkou a Jihlavou
Řezníčkova show. Čtyřmi góly skolil Jihlavu a Zbrojovka je u čela

Přestože výsledek tomu mnoho nenasvědčuje, v poli se odehrávala poměrně vyrovnaná bitva. „Měli jsme celou řadu dobrých pasáží a dobrých věcí. Žádnou z nich jsme ale nedotáhli do koncovky tak, abychom vstřelili branku,“ uznal jihlavský trenér. „Herně jsme relativně slušně dokázali kombinovat na prvních sedmdesáti metrech. Jenže na posledních třiceti poblíž pokutového území jsme už finální fázi nedokázali zúročit. Proto je potřeba porážku přijmout, poučit se z ní a nachystat se na další utkání,“ dodal Kameník.

Musí se tým více zaměřit na defenzivu? „Nemyslím si. Inkasované góly nebyly z nějakého systémového selhání. Jednalo se o individuální chyby, která nás pokládaly. Budeme proto nejspíš pracovat podobně jako dosud. Neočekávám nějaký zvýšený akcent na defenzivu,“ odhadoval před prvním tréninkem Vlček.

Hodně solidní výkon podali v souboji s druholigovou FC Vysočina (ve žlutých dresech), i přes konečnou porážku 0:4, fotbalisté Slavoje Polná (v modrobílém).
Prohra, která nebolí. Tu ve středu prožili v poháru fotbalisté Žďáru i Polné

Toho zcela pohltily reálie nedělního zápasu. Večerní duel pod umělým osvětlením, více než dva a půl tisíce příznivců v ochozech. „Brno mělo ohromnou podporu od fanoušků. Byla tam skvělá atmosféra, fantastičtí diváci je hnali, a my jsme se s tím nedokázali vypořádat,“ přidal osobní postřeh dvacetiletý obránce Jihlavy.

Odchovanec pražské Slavie si navíc uvědomuje, že v dalším utkání bude muset tým napsat omluvenku. „V pátek proti Vlašimi to musíme klubu i našim fanouškům vynahradit. Tohle nejde, abychom prohrávali takovýmto způsobem,“ uzavírá nepovedené vystoupení Vlček.