Duel dvou tabulkových sousedů mohl výrazně napovědět v boji o postup minimálně do baráže o nejvyšší soutěž. Domácí Votroci ztráceli na Jihlavu pět bodů, takže jim velela povinnost bodovat začít ofenzivně.

Východočeši také v úvodu měli několik nadějných příležitostí, ale Vejmola byl na utkání výborně připraven. Zlikvidoval dvě velké šance Urmy a položil základní kámen pozdějšího úspěchu Jihlavanů.

Ti postupně odhodili počáteční ostych a začali se více prosazovat před hradeckou brankou. Znovu byli velmi agilní především zkušení ofenzivní hráči Zoubele s Klobásou. Druhý jmenovaný také v 35. minutě rozjásal spoluhráče, když při závaru ve vápně šťastně tečoval Javůrkovu střelu – 0:1.

Po změně stran hradečtí fotbalisté přitlačili na pilu, ale jejich patnáctiminutový tlak byl spíše platonický.

Hráči Vysočiny poté znovu převzali iniciativu a mohli pojistit svůj náskok. Šulc ani Zoubele však nemířili přesně a hosté si koledovali o hektický závěr.

Nervózní domácí se ale do nějakého drtivého finiše nedostali, pozorná hra jihlavské defenzivy slavila úspěch. Vysočina tak svůj náskok na druhém místě tabulky na třetí Hradec navýšila už na osm bodů a velmi reálně se osm kol před koncem přiblížila k bojům o první ligu.

Další zápas čeká svěřence Radima Kučery už v úterý, kdy se před televizními obrazovkami představí od 17 hodin ve Vlašimi.

HRADEC KRÁLOVÉ - JIHLAVA 0:1

Góly: 35. Klobása. Rozhodčí: Nenadál – Horák, Pečenka. ŽK: Leibl, Kvída – Petr. Diváci: 986. Poločas: 0:1.

Hradec Králové: Ottmar – Kopečný (72. Pokorný), Kvída, Plašil, Urma – Jukl (53. Da Silva), Černý – Vlkanova, Zorban, Leibl – Firbacher (53. Durdevič).

Jihlava: Vejmola – Breda, Tijani, Chlumecký, Novotný (72. Vedral) – Šulc, Vaculík (83. Petr) – Javůrek, Zoubele, Preisler – Klobása (87. Machuča).